son dakika haberleri

Akdamar Tiyatro Şenliğine Gürpınarlı Çocuklar Damga Vurdu

Gürpınar Beledisi Tiyatro Topluluğu 17. Van, Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği program kapanış gösterisini yaptı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Akdamar Tiyatro Şenliğine Gürpınarlı Çocuklar Damga Vurdu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.05.2019  01:45:00 eklendi.

 Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce düzenlenen şenlikler Gürpınar Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun “Anne keçi ve 7 yavrusu” tiyatro gösterisiyle son buldu.

 

Birçok tiyatro oyunun sergilendiği şenliklere “Anne keçi ve 7 yavrusu” isimli tiyatro oyunuyla katılan Gürpınar Belediyesi Tiyatro Topluluğu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşarak beğenileri üzerine topladı.
 

Konuya ilişkin açıklama yapan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “17. Van, Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği" kapanış gösterisinin Gürpınarlı çocuklar tarafından yapılmasını memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

 

Gürpınarlı gençlerin tiyatro aracılığıyla sanata ve topluma önemli katkılar sunacağını aktaran Başkan Tanış, “Tiyatrolar geçmişten günümüze çocukların eğitiminde ve kişisel gelişimlerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Bizde bu düşünceyle ilçemizin tiyatro topluluğunu kurarak gençlerin geleceğini inşaa etme yolunda adımlarımızı attık. Bugünde gördük ki çocuklarımız başarıdan başarıya koşmak için bizleri bekliyormuş. Bundan sonra da belediye olarak desteklerimiz çocuklarımız için yoğun bir şekilde devam edecektir. 17. Van, Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği"nde sergiledikleri başarılı gösterileri nedeniyle çocuklarımızı kutluyorum. dedi.

 

Tiyatro oyuncusu Ubeydullah Koç, uzun bir süredir belediyemizin destekleriyle tiyatro çalışmalarına başladıklarını kaydetti.

 

Yoğun bir çalışma programı kapsamında çok güzel bir oyun sergilediklerini kaydeden Koç, “Bu oyunumuzda büyük başarı yakaladık. Başarımızın bu şekilde devam etmesini istiyoruz. Bu imkanı bizlere sunduğu için Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler