son dakika haberleri

Ak Parti grup Başkanvekili'nden bedelli askerlik açıklaması!

Bedelli askerlik için beş milyona yakın gencin heyecanlı bekleyişi devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ak Parti grup Başkanvekili'nden bedelli askerlik açıklaması!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.07.2018  14:49:00 eklendi.

Bedelli askerlik bekleyen beş milyona yakın genç bedelli askerliğin hangi tarihte çıkacağını merak ediyor. Seçimin sona ermesinin ardından Ak Parti'den konuya ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın ardından Ak Parti grup Başkanvekili de açıklamalarda bulundu. Peki Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Yaş ve ücret belli oldu mu?


Başkanvekili Muş, "Meclis, otomatik hareket eden bir yapıda değil. Yani şu tarihte açılacak kapılacak diye bir durum söz konusu değil. Biz bunu grup önerileriyle çalışma takvimini değiştirebiliyoruz ki geçmişte de böyle oldu. Toplumlun önceliklendirdiği ihtiyaç duyduğu alanlardaki aciliyet ve zarurete göre Meclis'in çalışma tarihleri değişebilir."


"PARTİLERİN ALACAĞI ORTAK KARAR BELLİRLEYECEK"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da "Kararın ne olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak." demiş ve "Partilerin Meclis grupları 15 Temmuz'dan sonra bir çalışma kararı alırlarsa Anayasa gereği Meclis 1 Ekim'e kadar tatile girecek.


Ne olacağını Meclis'te grubu olan siyasi partilerin ortak alacağı karar belirleyecek. Şu anda hem Meclis ayağında hem de Cumhurbaşkanlığı ayağında seçim sonrası bir yeni durumun şekillenmesi süreci var. Cumhurbaşkanımız seçimlerden önce ifade etmişti 'Bedelli konusu seçimden sonra benim masamda ilk gündem maddelerinden birisi olacak.' demişti.


Şimdi bu konuda gerekli çalışmalar, düzenlemeler neyse bununla ilgili süreçler tamamlandıktan sonra çalışmalara başlayacaktır." açıklamasında bulunmuştu.


(Sabah)


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler