son dakika haberleri

Ahlat, TÜBİTAK Van Bölge Yarışmasına 3 projeyle katılacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından bu yıl 50'incisi düzenlenecek olan Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması Van Bölge Finaline, Bitlis’in Ahlat ilçesi de 3 projeyle katılacak.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ahlat, TÜBİTAK Van Bölge Yarışmasına 3 projeyle katılacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.02.2019  12:58:00 eklendi.

 Bitlis genelinde toplam 5 projenin 3'üne sahip olan Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi, 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje Araştırma Yarışması Van Bölge Finaline katılmaya hak kazandı. Okulun idareci, öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul ederek tebrik eden Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül, bölge finali için başarılar diledi. 

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden'i ziyaret eden ekip, hazırlamış oldukları projelerle ilgili Van Bölge Yarışması öncesi yapılacak çalışmaları anlattı. 

Müdür Özden ise, öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, başarılar diledi. 


TÜBİTAK Van Bölge Finalinde yarışacak projeler 

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ise; sosyoloji alanında okul öğrencilerinden Ece Nur Toptaş ve Şura Nur Danışman ile danışman öğretmenleri Engin Aktaş tarafından hazırlanan "Lise Öğrencilerinin Çocuk İstismarı Hakkındaki Bilgi ve Tutumları" adlı proje, yine sosyoloji alanında öğrenciler İrem Nur Gülsar ve Emel Örken ile danışman öğretmenleri Engin Aktaş tarafından hazırlanan "Her Bağış Bir Hayat" (Z kuşağının organ bağışı hakkındaki bilgi ve tutumları) adlı proje ve tarih alanında öğrenciler Elif Değerli ve Mert Elmas ile danışman öğretmenleri Engin Aktaş tarafından hazırlanan "Yazın Turistleri Kışın Patatesleri Ağırlayan Harabeşehir Mağaralarının Turizme Kazandırılması" olduğu belirtildi. 


Bölge Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler