son dakika haberleri

Afiş Hazırlama Aşamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Posterler hayat boyu insanların ilgisini çekebilen eşsiz görseller olarak bilinir.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Afiş Hazırlama Aşamasında Nelere Dikkat Edilmeli?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.09.2018  11:35:00 eklendi.

ADVERTORİAL REKLAM 

 

Afiş Hazırlama Aşamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Posterler hayat boyu insanların ilgisini çekebilen eşsiz görseller olarak bilinir. Kimi zaman bir film posteri, kimi zaman ise çok sevdiğimiz bir müzisyenin posteri ile odamızı süsleriz. Ancak bazen hazır sunulan görseller yerine daha farklı istekler doğrultusunda kendi posterimizi tasarlamak istiyoruz. Bazı zamanlarda ise okul veya iş yeri gibi ortamlarda hazırladığımız bir projenin kapak fotoğrafı olması için afiş hazırlama seçeneği karşımıza çıkıyor.

 

Afiş hazırlama hususunda ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusu. İlk olarak verilmek istenilen mesajın grafikler ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Yazı ve grafik uyumu bu konuda daha da ön plana çıkıyor. Olası bir tezatlık posterin hem kötü durmasına neden olacak hem de başarısız bir çalışma olarak akıllarda yer edinmesine.

 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise poster üzerindeki yazının fontu. Font seçiminde gösterişli ve şaşalı tipler yerine daha sade ve okunması kolay yazı tipleri seçmek size avantaj sağlayabilir. Ek olarak poster üzerinde çok fazla yazı olmaması gerekiyor. Daha az yazı ve akıcı bir üslup ile etkili bir afiş hazırlamanız mümkün.

 

İnsanların dikkatini çeken en önemli unsurlardan bir diğeri ise afiş üzerinde kullanılan renkler oluyor. Daha canlı renkleri tercih ederek afiş üzerinde istediğiniz noktaya dikkat çekilmesini başarabilir ve vermek istediğiniz mesajı daha kolay bir şekilde iletebilirsiniz.

 

Tüm bu süreçler ise kişiler için sıkıntılı gibi görünebilir. Özellikle karmaşık tasarım programları düşünüldüğü zaman daha da can sıkıcı olabiliyor. Bu tarz detaycı ve teknik bilgi gerektiren tasarım programlarıyla uğraşmak yerine Canva’nın sunduğu afiş hazırlama hizmetinden faydalanmak çok daha kolay olacak. 1 milyondan fazla kaliteli görsel arasından istediğiniz seçip istediğiniz bir konu hakkında afiş hazırlayabilirsiniz. Üstelik sürükle bırak özelliği sayesinde herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan bunu yapabilirsiniz.


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler