son dakika haberleri

Adil Yaşam Derneğinden Ak Parti ve CHP'ye ziyaret

Adil Yaşam Derneği yönetimi ve temsilcileri, Ak Parti Van il Başkanlığını ve CHP il Başkanlığını, 4 Haziran 2020 tarihinde genişletilmiş taleplerini içeren bildiriyi sunma amacıyla ziyaret ettiler

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Adil Yaşam Derneğinden Ak Parti ve CHP'ye ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.06.2020  18:02:00 eklendi.

 Dernek Tarafından yapılan açıklamada;

 

Adil Yaşam Derneği yönetimi ve temsilcileri olarak; Ak Parti ve CHP 81 il Başkanlarını 4 Haziran 2020 tarihinde genişletilmiş taleplerimizi içeren bildirimizi sunma amacıyla ziyaret ettik . 

 

Sürecin başından bugüne dek, yalnızca “ ADİL YARGI “ sınırları içinde hareket eden bizler; Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’ nin, kader mahkumlarına “af/ceza indirimi” vaatleri ile başlayan ve yasalaşan ceza/infaz indirimi reformu ne yazık ki beklentiyi karşılamamıştır. 
 

İnfaz oranları arasında farklılık uygulanmasi hali ve madde ayrımı yapılarak “eşitlik” ilkesine uygun olmayan infaz yasası sebebiyle mücadelemiz devam etmektedir.

 

Talebimiz eşit bir ceza indirimi yada af uygulamasıdır,ve ayrica eşitlik ilkesine en uygun uygulamanın “ eşit infaz düzenlemesi “ olduğu kanaatindeyiz.

 

Toplumsal barışın temelinin en önemli olgusu adalettir ve kişilerin en temel hakkı da eşit yargıdır. bu inanç ve kararlılıkla kamuoyunun ve yasa koyucuların dikkatini çekme arzusu ile, 


Saygılarımızı sunuyoruz.

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler