son dakika haberleri

ABD'den İngiltere'ye İran tehdidi .

ABD'nin İngiltere Büyükelçisi Woody Johnson, İngiltere'nin İran karşısında ABD'nin yanında olması gerektiğini yoksa ciddi sonuçlar olacağını söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
ABD'den İngiltere'ye İran tehdidi .
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.08.2018  13:50:00 eklendi.

 İngiltere merkezli The Telegraph'a yazan Woody Johnson, ABD'nin ticaret üzerinden yürüttüğü tehdit politikasını bu kez de İngiltere'ye karşı kullandı.


ABD'DEN DÜNYA BAŞLATTIĞI TİCARET SAVAŞI


Johnson, İngiltere'nin İran'a yönelik yaptırımları desteklemesi gerektiğini, aksi bir durumun ise ciddi sonuçlara neden olacağını söyledi.


ABD'NİN İRAN'A UYGULAYACAĞI YAPTIRIMLAR BAŞLIYOR


Johnson, "Başkan açıkça belirtmişti. İran'daki ticari çıkarlarını, küresel faydanın önüne koyacaklar, ABD ile yaptıkları ticarette ciddi sonuçlara katlanma riskini alacaklar" ifadelerini kullandı.


ABD'nin çekildiği İran'la nükleer anlaşmaya atıf yapan Johnson, "ABD, İran'a baskıyı artıracak ve İngiltere'yi yanımızda istiyoruz. İngiltere'den küresel diplomatik gücünü kullanmasını bekliyoruz" dedi.


ABD'nin başlattığı ticaret savaşlarının zararları ortaya çıkıyor


ABD'NİN NÜKLEER ANLAŞMADAN ÇEKİLMESİ


ABD Başkanı Donald Trump, 14 Temmuz 2015'te Avusturya'nın başkenti Viyana'da P5+1 (ABD, Çin, Rusya, İngiltere, Fransa ve Almanya) ile İran arasında imzalanan ve 16 Ocak 2016'da yürürlüğe giren Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) olarak adlandırılan nükleer anlaşmadan çekildiklerini ve İran'a yaptırımların yürürlüğe sokulacağını duyurmuştu.


Kaynak: CNN International


.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler