son dakika haberleri

ABD: PYD de masada olmalı!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, Suriye görüşmelerinde PYD'nin de masada olması gerektiğini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
ABD: PYD de masada olmalı!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2017  09:52:00 eklendi.

Sözcü Yardımcısı Mark Toner, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

 

Suriye'de barışın sağlanması sürecinde, Birleşmiş Milletler'in (BM) öncülük edeceği çözüm arayışlarının tek çözüm yolu olduğuna ilişkin ABD'nin görüşünün değişmediğini belirten Toner, barış görüşmelerinde kimlerin yer alacağının önderlik eden gruplara ve Suriye halkına bağlı olduğunu söyledi.

 

Mark Toner, PYD'nin IŞİD'e karşı en etkili mücadele eden grup olduğunu ve barış görüşmelerinin yapılacağı masada olması gerektiğini savundu.

 

Toner, “PYD savaşta varlığı olan bir grup. Suriye'deki çözüm arayışlarında da seslerinin duyulması gerekiyor. Bize göre, bir noktada bu sürecin bir parçası olmak zorundalar” dedi.

 

Toner, ABD’nin süreç içerisinde PYD’nin de Suriye görüşmelerinde masada yer alması gerektiği görüşünü, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu “Suriye’nin Dostları Grubu”na bağlı ülkelere aktardığını belirtti.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler