son dakika haberleri

ABD’nin ‘Kudüs’ kararına tepki

Filistin Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL) öğrencileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdiler.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
ABD’nin ‘Kudüs’ kararına tepki
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.12.2017  10:08:00 eklendi.

 ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararına bir tepki de Filistin Vakfı KAİHL öğrencilerinden geldi.

 

Türkiye’nin her yerinden ABD kararına yönelik tepkiler artarken, Filistin Vakfı KAİHL öğrenciler ise okul bahçesinde ‘Kudüs’e sahip çıkma’ programı kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. okulun bahçesine 'Kudüs' yazısını da oluşturan öğrenciler, ellerindeki “Kudüs bizimdir bizim kalacak” pankartlar ile gösteri yaparak verilen kararı kınadı.

 

Konuyla ilgili okul yönetiminde yapılan açıklamada ise, “Kudüs’ümüz yaralıdır. Kudüs’ümüz çalınmıştır. Mekke’nin, Medine’nin, Şam’ın, Kahire’nin, Kurtuba’nın, İstanbul’un kardeşidir Kudüs. Filistin Vakfı KAİHL ailesi olarak çalınan, işgal edilen Kudüs’ümüz için sesimizi duyurmaya çalıştık. Öğrencilerimiz yüreklerindeki ateşle ve kalplerindeki imanla ‘bizde senin yanındayız Ey Kudüs’ dediler” ifadeleri kullanıldı.
 
 

 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler