son dakika haberleri

Gana Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Gana’ya gitmek isteyen kişilerin Gana Vizesi almaları gerekmektedir. Tabi bu vizeyi alırken bir başvuru formu hazırlanmalıdır.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
 Gana Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.07.2020  18:42:00 eklendi.

Gana’ya gitmek isteyen kişilerin Gana Vizesi almaları gerekmektedir. Tabi bu vizeyi alırken bir başvuru formu hazırlanmalıdır. Gana’ya turistik, eğitim, iş, ticari amacıyla gidebilen Türk vatandaşları da en çok Gana Vizesi başvuru formu nasıl doldurulur sorusunu sormakta ve bu sorunun yanıtı hakkında bilgi almak istemektedirler. Bizler de sizlere Gana Vizesi çıkarmak için gereken başvuru formunu nasıl dolduracağınız hakkında bilgi verdik. Yazımızı okuyarak detaylı bilgilendirmeleri alabilirsiniz. Ayrıca vizeyi çıkarmaya karar verdiyseniz Marina Vize Başvuru Merkezi ile irtibata geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Türk Vatandaşları Gana Vizesi Almak Zorunda Mı?

Gana’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının gidebilmek için vize almaları gerekmektedir. Özellikle yeşil, sarı ya da bordo pasaportlu Türk vatandaşları isterlerse 1 günlüğüne Gana’ya gitmeye karar versinler, kesinlikle vizelerini çıkartmaları gerekiyor. Sadece siyah yani; diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşları ve siyasiler vize çıkartmakla yükümlü değildirler. Bu kişiler için de 90 günlük süreç işlemektedir. Eğer 90 günden daha fazla Gana’da kalmayı tercih edeceklerse bu durumda yine vize çıkartmaları önem arz etmektedir. Gana’ya vize çıkarmak için Marina Vize Başvuru Merkezi ile iletişim kurmanız halinde tüm bilgilendirmeler sizlere yapılacaktır. Ayrıca işlemlerinizi en kolay ve hızlı şekilde halledebileceksiniz.

Gana Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Gana Vizesi çıkarmak için öncelikle bir başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurunuzun kabul edilmesi için de gerekli evrakları özenle hazırlamanız ve başvuru formunu titizlikle doldurmanız gerekiyor. Gana Vizesi başvuru formu nasıl doldurulur hakkında pek fazla bilgiye sahip değilseniz; sizlere bu konuda bilgi sağladık. Aşağıdaki adımları izleyerek Gana Vizesi çıkarmak sizler için bir kabusa dönmeden hızlı bir şekilde hallolacaktır.

·         Gana Vizesi çıkarmak için doldurmanız gereken başvuru formunda 10 farklı soru sizleri karşılamaktadır. Bu 10 soru için hem İngilizce, hem Türkçe şekilde çıktıları vardır.

·         Gana Vizesi başvuru formu için doğru adımları izleyebilmek adına formdan 4 tane çıktı almanız gerekiyor. 4 çıktıda da istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalısınız.

·         Başvuru formunu mavi renkteki tükenmez kalemle doldurmanız önemlidir. Farklı renkte kalemlerle doldurulmuş formlar ya da bilgisayarda doldurulan başvuru formları dikkate alınmamaktadır. Dolayısıyla Gana Vizesi başvurunuz incelemeye alınmamaktadır.

·         Az önce de bahsettiğimiz üzere başvuru formundan 4 farklı çıktı almanız gerekiyor. Bu 4 çıktıyı da kendi el yazınızla doldurmanız yetkililer için önem taşıyor. Ayrıca 4 farklı imza atacağınızdan dolayı imzalarınızın birbiriyle uyumlu olması gerekiyor. Uyumlu olmayan imzalar nedeniyle başvurunuz onay almayabilir.

·         Yukarıda sıraladığımız adımlara dikkat ederek Gana Vizesi başvuru formu Gana Büyükelçiliği’ne teslim edilerek başvurunuzun sonuçlanması beklenmelidir.

Gana Vizesi Türleri ve Sağladığı İmkanlar

Gana Vizesi olarak sayabileceğimiz 5 farklı vize türü bulunmaktadır. Bu vizeler arasından Gana’ya gitme amacınıza uygun olan vize türü için başvurusu yapmanız gerekmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi ile tüm vize türleri için çalışabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Böylece ne kadar doğru bir karar verdiğinizi görme şansını elde edersiniz.

·         Gana Turist Vizesi

Gana Turist Vizesi; en çok Schengen Vizesine benzerlik teşkil etmektedir. Bu vizeyi alanlar 1 aylık süreç içerisinde Gana’da bulunabilirler. Üstelik vize sizlere tek giriş şansı tanımaktadır. Eğer sizler Gana’da daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız; bu durumda Gana Ticari Vizesi başvurusu için harekete geçmeniz gerekiyor.

·         Gana Ticari Vize

Gana Ticari Vize; Gana’da ticari faaliyetlere katılım sağlamak ya da 1 aydan daha fazla süre için Gana’da kalmak isteyenlerin başvurduğu bir vize türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu vize 3 aylık, 6 aylık ve aynı zamanda da 1 yıllık olarak çıkarılabilmektedir. Üstelik her 3 vize türü de çok girişli olarak temin edilmektedir.

·         Gana Transit Vizesi

Gana Transit Vizesi; Türkiye’den başka bir ülkeye giderken Gana’da zorunlu olarak belli bir süre kalması gereken durumlarda çıkarılan vizedir. Özellikle bu vize türünde hava yolu şirketleri devreye girmektedir. Eğer kişilerin Gana’da zorunlu olarak transit yolcu şeklinde beklemeleri gerekiyorsa; bu vize çıkarılır.

·         Gana Çalışma Vizesi

Gana Çalışma Vizesi; Gana’da çalışmak isteyen Türk işçilerinin çıkarması gereken bir vize türüdür. Bu vize türüyle beraber işçiler izinli olarak Gana’da çalışmaktadırlar. Eğer firmaları bu işçilerin kalmaya devam etmelerini isterse gerekli davetiyeler hazırlanarak sürekli oturum izni bile alınabilir.

·         Gana Eğitim Vizesi

Gana Eğitim Vizesi; en zor çıkan vize türleri arasındadır. Başvuru süreci toplamda 3 hafta kadar sürebilmektedir. Türkiye’deki öğrencilerin Gana’da eğitim almak istediklerinde çıkardıkları bir vize türüdür. Ancak burada üniversiteler işbirliği içerisinde vizenin çıkması için gerekli işlemleri yaparlar. Ayrıca Marina Vize Başvuru Merkezi de sizlere bu konuda destek vermektedir.

Gana Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Gana Vizesi ücreti hakkında çok fazla soru soran kişi olsa bile bunlar vize türlerine göre  değişiklik göstermektedir. Turist vizeleri için istenilen ücretler daha düşük olmakla beraber; transit vizenin alımı daha kolay olduğu için daha az ücretler talep edilmektedir. Bunun için detaylı bilgileri ve ödemeniz gereken ücreti Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla almanız daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü; bu merkez sizlere hem danışmanlık hizmeti verecek, hem de sizlere fiyatlar konusunda yardımcı olacaktır.

Gana Vizesi Nereden Alınır?

Gana Vizesi alabilmek için Gana Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekiyor. Ancak başvurunuzun ret almaması için Marina Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçmeniz önem arz ediyor. Bu başvuru merkezine ulaşmak için 0212 530 04 31ve 0541 963 17 14telefon numaralarını tercih edebilirsiniz. Merkezin bu zamana kadar yaptığı işler ve verdiği hizmetler için https://www.marinavize.com resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Mail için info@marinavize.comadresini kullanabilirsiniz.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

 

T.C. Gana Akra Büyükelçiliği

Adres: PMB-CT-149 Cantonments Accra/Gana

Telefon: +233 302218180


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler