son dakika haberleri

İstanbul Yağışlı Havaya Teslim Oldu!

Haber akışı incelendiği zaman İstanbul’un geçtiğimiz günlerde yağışlı havaya teslim olduğunu görebilirsiniz.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
  İstanbul Yağışlı Havaya Teslim Oldu!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.05.2020  17:12:00 eklendi.

 

Haber akışı incelendiği zaman İstanbul’un geçtiğimiz günlerde yağışlı havaya teslim olduğunu görebilirsiniz. Özellikle yağışa eşlik eden gök gürültüsü ve şimşek görsel bir şölen oluşturdu. Altın Fiyatları Çekilen fotoğraflara bakıldığı zaman akşam semaların şimşekler ile aydınlandığı da net şekilde görülüyor. Bu harika fotoğraflar sizin için verimli ve muntazam biri gökyüzü manzarası ortaya çıkarmıştır. Bazı kişiler bu şekilde keyfini çıkarırken bazıları da şimşeklerden tedirgin olmuştur. Uzmanlar bu yağışların bir hafta kadar devam edeceğini dile getirmiştir. Bu harika yağışlı hava sayesinde muhteşem bir baraj doluluk oranı elde edileceği tahmin ediliyor. Son senelerde yağışların azalması ile beraber sorunlar ortaya çıkmış ve özellikle salgın sebebi ile su tüketimi de neredeyse iki katına çıkmıştır.

Su Kullanımına Dikkat!

Haber incelemelerinde uzmanların su kullanımı konusunda kişileri sıklıkla uyardığını siz de görebilirsinizi. Yağışların kişilerin tüketimlerini karşılayacak kadar yüksek seviyede olmadığı fark edilmektedir. İstanbul’da orman alanlarının azalması ve hava kirliliği ile beraber yağışların neredeyse yüzde yirmi oranında düşüş yaşadığının da meteoroloji uzmanları tarafından belirtildiği net bir biçimde görülmektedir. Salgın sürecinde hijyene gösterilen önemin artması gereksiz su tüketimini de beraberinde getirmiştir. Gereksiz su tüketimi ilerleyen aylarda, özellikle yaz mevsiminde susuzluğu da beraberinde getirebilir. Her sene şehirlerin susuzluğa bir derece daha yaklaştığı uzmanlar tarafından uyarı niteliğinde haberler ile dile getirilmeye devam ediyor!

Yağışlar Devam Edecek Mi?

Yağışların tahmini olarak 2 hafta kadar daha devam edeceği düşünülüyor. Bunun barajların doluluk oranına ne derece katkı yapacağı ise sonraki süreçlerde fark edilecek. Magazin Haberleri adresi üzerinden yağışların temel durumu ile alakalı gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz. Hava durumu takibi konusunda uzman yorumları ve ön görüleri ile bir sonraki düne hava bakımından hazırlıklı olma imkanını da yakalayacaksınız. Haber365 sizin için sadece hava durumu değil toplumsal ve politik alanlarda da gerekli olan tüm desteği sorunsuz bir biçimde sunuyor. Haberlere en sahih biçimde en kısa sürede erişmek için en doğru noktada bulunuyorsunuz. Haberler artık bir tık kadar uzağınızda!


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler