son dakika haberleri

YGS Sınav Giriş Yerleri Bu hafta açıklanıyor (ais.osym.gov.tr)

ÖSYM 2012 YGS sınav giriş yerleri bu hafta açıklanacak. YGS sınav giriş belgesi için online sorgulama yapacak adaylar 2012 YGS sınav yerleri ve YGS giriş yerleri hakkında kesin bilgiye ulaşabilecekler, işte ÖSYM aday işlemleri (ais.osym.gov.tr) merkezi ve aday sorgulama sistemi…

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
YGS Sınav Giriş Yerleri Bu hafta açıklanıyor (ais.osym.gov.tr)
Haber Yorumları
  • galatasaraylı 2012-03-20 bugün açıklandı.herkes ösym sitesinden öğrenebilir.
  • isim 2012-03-19 açıklanmamış hani ya bekliyoruz kaç gündür......

    Haber Tarihi : 23.03.2012  09:12:01 eklendi.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak ve ÖSYM tarafından açıklanan YGS giriş belgesi ile adayların YGS giriş yerleri ve YGS sınav yerleri de belli oldu. Adaylar TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ais.osym.gov.tr adresinden online sorgulama sistemi ile YGS sınav giriş belgelerini açabilir ve YGS sınav giriş yerlerini öğrenebilirler. YGS sınav belgesi adaylara posta yoluyla gönderilmeyecek ve Aday İşlemleri Merkezi tarafından internet üzerinden öğrenilebilecek.

ÖSYM'DEN 19 MART TARİHLİ SON DAKİKA BASIN DUYURUSU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YGS sınavına girecek öğrenciler, sınav giriş belgelerini internet üzerinden görebilecekler ve bu belgede adayların sınava gireceği merkez, bina ve salon bilgileri ile fotoğrafları bulunuyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre adayların bu belgenin siyah beyaz yada renkli bir çıktısını almaları ve YGS sınavı günü bu belgeyi yanlanrında bulundurmaları gerekiyor. Aksi takdirde sınava alınmayacaklar. ÖSYM 2012 YGS sınav belgeis duyurusunda ise adayların daha önceden sınav giriş yerini kontrol etmesi ve görmesi tavsiye ediliyor.

Şifresi olmayan adaylar;

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

Sınav Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler