son dakika haberleri

YYÜ'de Öğrenciler 'Öğrenci Senatosunu' kurdu - Van Haber

Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Çakar ise; rektörlük birimlerine, öğretim elemanlarına ve öğrencilere teşekkür etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
YYÜ'de Öğrenciler 'Öğrenci Senatosunu' kurdu - Van Haber
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.11.2012  10:37:00 eklendi.

 

YYÜ ÖĞRENCİ KONSEYİ’NDEN BİR İLK


Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Öğrenci Konseyi Başkanlığı, dünyada bir ilke imza atarak "Öğrenci Senatosunu" kurdu. 
Öğrenci Senatosu toplantısında bir konuşma yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Öğrenci Senatosu’nun dünyada bir ilk ve bunu başaran kendileri olduğu için çok mutlu olduklarını söyledi. Prof. Dr. Battal, bunun dünyaya örnek olmasını umut ettiklerini ifade etti.


Öğrenci Konseyi Başkanı Murat Çakar ise; rektörlük birimlerine, öğretim elemanlarına ve öğrencilere teşekkür etti. Çakar, “Öğrencilerin kendilerini en üst düzeyde ifade edebilme olanağı sağlayan ve herhangi bir aracı olmadan üniversitenin en üst birimiyle irtibatını sağlayan Öğrenci Senatosu’nu kurduk ve ilk toplantıyı yaptığımız için mutluyuz. Biz öğrencilerin yönetimle olan köprüsüyüz. Öğrencinin en ağır yükünü biz göğüsleyeceğiz ve sorunlarına çözüm bulmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız" dedi.


Konuşmaların ardından öğrencilerin yaşadığı sorunların ele alındığı toplantıda, tüm fakülte ve meslek yüksekokullarının temsilcileri hazır bulundu. Temsilcilerin hepsi söz hakkı alarak genel ve birimlerde yaşanan sorunları dile getirirken, ana gündem maddeleri arasında öğrencilerin yemekhane ve kampüs içi ulaşım konusunda yaşadıkları sorunlar dile getirildi.

Yaşanan büyük sorunlarla ilgili komisyonlar kurulması, toplantı esnasında karar alınarak onaylandı. Komisyonların bizzat öğrencilerin yönetmesi gerektiği vurgulanarak büyük sorumluluğu öğrencilerin göğüsleyeceği ve hazır bulunan üst komisyonlarında bu komisyonlara eşlik edeceği belirtildi. Yemekhane, ulaşım, kantin ve yabancı uyruklu öğrenciler için de komisyonlar kuruldu.


Senato toplantısının kapanış konuşmasını yapan Öğrenci Konsey Başkanı Murat Çakar; "Her şey üniversitemiz için, her şey öğrencilerimiz için" dedi.


Eğitim |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler