son dakika haberleri

Van'daki olaylarda son durum -- VAN HABERLERİ

Van'da, Yüksek Seçim Kurulu'nun bağımsız adaylarla ilgili aldığı kararı protesto eden bir grup polisle çatıştı, bazı banka şubeleri, parti başkanlıkları, araçlar ve iş yerlerine saldırdı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'daki olaylarda son durum -- VAN HABERLERİ
Haber Yorumları
  • muzo 2011-04-20 ben bu insanlara öncülük eden insanları kınıyorum güzelim vanı 10 yıl geriye yine atı anlamadımki bu insanları devletin herkakından faydalanıyorlar ve devlete taş atıyorlar bunları yüce ALLAH görüyor ve inşallah o eller kırılır .
  • hasan 2011-04-19 gözü dönmüş canilerin vanda yaptıkları eylemleri kınıyoruz.TÜRK POLİSİNE kamu binalarına gariban esnafa bu hunharca saldırıları düzenliyenleri kınıyoruz.bunlar kesinlikle vanlı değiller.EYYY VANLI uyanalım.bu memlekette verin ALLAHIN AŞKINA MHP den millet vekili çıkaralımki vana birdaha kürdistan demesinler utansınlarr.bayrağını ülkesini sevenler mhpye oy verelimm bu olaylardan sonra namus sözüü oyumuz ailecee mhpninidr ANT İÇTİK.bir kürt vatandaşı olarak yazıyorum bunları....ama bayrak vatan ülke bölünmezz..
  • izzet 2011-04-19 Artık yeter BDP'oy yok. bundan sonra oyum başka partiye. ilimizde şidet istemiyoruz bu yaptıklarınızdan utanıyorum. siz huzuru kaçıranlar kaybettiniz.
  • ABDURRAHMAN KAHRAMAN 2011-04-19 Kürt milliyetçiliği yapan arkadaşlar; sizi İSLAM'a ve Hakiki İMAN'a davet ediyorum.ALLAH'tan korkun,ahiret gününe iman edin.Kavmiyetçiliğin her türlüsünü lanetleyen Kutlu Bir Peygamberin yolunda birleşelim.ALLAH HER ŞEYİ BİLENDİR,GÖRENDİR ve ADİL OLANDIR!
  • İLHAN 2011-04-19 bir vanlı olarak sizlerden utanıyorum siz vanlı değilsiniz çekin elinizi vanı mızda siz benim temsilcim olamaz sınız
  • romano 2011-04-19 yüksek seçim kurulunun bu kararı hukuki değil ve kabul etmeyeceğiz adaylığı veto edilen adaylar bdp'de en çok sevilen saygın ve tanınan kişilerdir HALK KİMİ SEÇERSE SEÇER DEVLET BUNA KARIŞMAMALIDIR partimizin kararını beklemeliyiz sabırlı olalım bu seçimden çekilmek sandığa gitmemek akp çeçim kurulu karşısında zafere koşmaktır ne yaparlarsa bizi yıldıramazlar önümüze GEÇEMEZLER....İNADINA BDP BDP BDP BDP
  • trhg 2011-04-19 yorumlar NAMUSSUZCA....!!!
  • kalan han 2011-04-19 Allah aşkına siz deli misiniz ne yapıyorsunuz vallahi billahi de bu bdp sadece kandan besleniyor halk bunu görmüyor mu yeter bıktık artık bu bdpden ne biçim iş bu

    Haber Tarihi : 19.04.2011  12:22:00 eklendi.

Van'da, Yüksek Seçim Kurulu'nun bağımsız adaylarla ilgili aldığı kararı protesto eden bir grup polisle çatıştı, bazı banka şubeleri, parti başkanlıkları, araçlar ve iş yerlerine saldırdı. Polisin tayzikli su, göz yaşartıcı bomba ile müdahale ettiği bazı gruplar dağılırken, çok sayıda kalabalık Soydan kavşağında oturma eylemi başlattı.


Sabah saatlerinde Sıhke Caddesi üzerinden aralarında Belediye Başkanı Bekir Kaya ile bağımsız milletvekili adaylarından Aysel Tuğluk'un da bulunduğu grup Beşyol mevkiine yürüdü. Burada bir süre bekleyen gurup Cumhuriyet Caddesi üzerinden Soydan Kavşağı'na yürüyüşe geçti.

 

Bu sırada bazı banka şubeleri ile açık olan iş yerlerine, kamu binalarına ve asılı Türk bayraklarını, araçlara saldıran gruba polis müdahale etti. Bu sırada Hacıbekir Caddesi üzerinden, BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, bağımsız milletvekili adayı Nazmi Gür'ün de aralarında bulunduğu grup, parti otobüsü ile Soydan Kavşağı'na geldi. Burada buluşan grup oturma eylemi başlattı. Bu sırada şehrin değişik sokaklarında bir araya gelen küçük gruplar saldırılarını sürdürürken, polis de müdahale etti.

 

Bir süre sonra Soydan Kavşağı'nda oturma eylemi yapan gruba polis müdahale ederek dağıttı. Polise taş, molotof kokteyli saldırın gruplara tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla müdahale edildi. Ahmedi Xani parkı civarında bir polis aracı devrilirken, bir banka şubesinde yangın ihbarı yapıldı. Kentin çeşitli cadde ve sokaklarında olaylar sürüyor.

Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler