Manşetleri / Kapat
Depremzedeler açlık grevine başladı
Depremzedeler açlık grevine başladı
28.08.2013  12:02:00 eklendi.

Ancak, bazı konteyner kentlerde, kiracı olan ve kendisine konut çıkmayan yaklaşık 500 aile, yaşamlarını sürdürmeye devam etti. Kendilerine verilen sürenin 1 ay önce dolmasına rağmen konteynerlerden çıkmayan depremzedelerin elektrik ve suları kesildi.

Yorum Yaz

VAN'da depremin ardından geçici barınma için kurulan ve bir bölümü kaldırılamayan konteynerlerde kalan depremzedeler, zor şartlarda yaşamlarını sürdürüyor. Boşaltılması için elektrik ve suları kesilen konteynerlerde kalan depremzedeler gidecek yerleri olmadığını belirtirken, bir bölümü açlık grevine başladı.Van'da 23 Ekim ile 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen richter ölçeğine göre 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra Van ve Erciş İlçesi'ne depremzedelerin geçici barınmaları için 34 konteyner kent kuruldu. TOKİ tarafından depremzeler için yapılan 15 bin 343 konutun geçen yıl 23 Ekim'de teslim edilmesinin ardından, konteyner kentler kademeli olarak kaldırıldı.


Ancak, bazı konteyner kentlerde, kiracı olan ve kendisine konut çıkmayan yaklaşık 500 aile, yaşamlarını sürdürmeye devam etti. Kendilerine verilen sürenin 1 ay önce dolmasına rağmen konteynerlerden çıkmayan depremzedelerin elektrik ve suları kesildi.AÇLIK GREVİNE BAŞLADILAR


İpekyolu Caddesi'nde bulunan Anadolu konteyner kentte zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren yaklaşık 150 aileden 20'si, sıkıntılara daha fazla dayanamayıp sabah saatlerinde açlık grevine başladı. Konteyner kent girişinde açlık grevine başlayan depremzedeler, yaklaşık 20 gündür elektrik ve sularının kesik olduğunu, sorunlarının çözümüne kadar dönüşümlü olarak çocuklarıyla birlikte açlık grevini sürdüreceklerini söyledi.

DHA


Paylaş : FacebookFacebook, GoogleGoogle, YahooYahoo, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, TwitterTwitter

Yapılan Yorumlar
öz vanlı-2013-08-29
gariban vanlı
tabi bir arsa üzerine üç kat varsa birde kulanılmayan toprak eve toki verilerse olacağı yine garibana olur ihtiyacı olmayanlarda tokiyi 300 kiraya verir allah nasıl hesap verceklar bir düşünsünler
deprem-2013-08-29
bedavacı diyenlere
kimse keyfinden konteynırda depremden bu yana kalmıyor. Vicdansızlık yapmayın. yaşayan bilir onların durumunu.Kim haksızsa Yüce Rabbim sorsun.
yusuf ay-2013-08-29
vanlı
askere polisede vercek tabi onlarda depremde zor şartlarda yanımızda oldular eşlerinin çocuklarını gönderdiler aylarca uzak kaldılar ailelerinden vanlılar çokmu düzgün sanki adam bmw x5 ile çadır almaya geliyordu bu ne asker polis düşmanlığı asker polis olmasa namusumuz kalmaz
mahmut-2013-08-28
yazık bu insanlara
yazık bu insanlara Allah kabul etmesin, hükümet vatandaşa afet konutu yapıyorum diyor, kiracılara ev yaptım diyor ama jandarmaya ve polise lojman olarak veriyor. Edremit'te yeni yapılan TOKİ'lerden sadece 500 tanesi kiracılara verildi. Asker ve polis sanki çok zor şartlarda yaşıyorlarmış gibi 300 daireyi jandarmaya, daha fazlasını da polislere lojman olarak planladılar. soruyorum şimdi, hak askerin ve polisin mi? yoksa şu gariban insanlarımızın mı? birazcık vicdanı olan herkes bu duruma tepkisini göstermeli.
abdullah-2013-08-28
çelişki
devletin kapısında dilenci sokağında isyankar.açlık grevi adet haline geldi.açlık grevi gerçekten yapılıyorsa intihardır.büyük günahtır.müslüman bu günaha düşemez.
sarduri-2013-08-28
BEDAVACILAR
Yeter yaaa bu kadar da olmaz. Görüyorum hergün orayı her marka araba var.çıkın artık bu ay 125 lira fatura yatırdım. mecbur değiliz bedavacıları beslemeye
vatandaş-2013-08-28
bedavacılar
kardeşim çıkın gidin konteynırlardan. 3 yıldır kalıyosunuz yeter artık.Sizin hayatınız bedava.Sizin elektrik borcunuz vatandaş ödemek zorunda değildir.Devlete nankörlük etmeyin.Biz de kiracıyız bize de toki çıkmadı ama konteynırları sizin gibi gasp etmedik.Ne yapalım yani bizdemi açlık grevine gidelim? Allah sizi ıslah etsin bedavacılar.

YORUMLAR
Haberi

Arkadadaşınıza Gönderin


Van
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazetevan İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansına Abonesidir.
Yazılım ve Tasarım: VanWebTasarim
>