son dakika haberleri

Amerikalı Akrobasi Ekibi Eski Van Evine Hayran Kaldı

Van ve Bitlis Valilikleri tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan “Uluslararası Van-Bitlis Su Sporları Festivali” öncesi Van’a gelen dünyaca ünlü 'Stars Of Florida' akrobasi ekibi, tarihi Van Kalesi ile eski Van evini gezdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Amerikalı Akrobasi Ekibi Eski Van Evine Hayran Kaldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.06.2013  09:00:00 eklendi.


Son 4 yıldır Van’da kentin çeşitli değerlerini öne çıkarmak, insanları bölgedeki stresli ortamdan uzaklaştırabilmek ve bölgedeki havayı değiştirmek için çeşitli organizasyonlar düzenlenen Van’da, bu yıl 4.’sü gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Van-Bitlis Su Sporları Festivali”, 2 il ve 7 ilçede çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 

 

 

Bu yılki festivale Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Florida eyaletinden dünyaca ünlü 'Stars Of Florida' akrobasi ekibi davet edildi. 29 Haziran Cumartesi günü açılışı yapılacak olan festivalin hazırlıklarını aralıksız sürdüren Stars of Florida sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez hazırlık çalışması yapıyor.

 

 

 

 

Yoğun geçen temponun ardından, boş zamanlarını ise Van’ın tarihi ve kültür yerlerini geziyor. Akrobasi ekibi, tarihi Van Kalesi’ni ziyaret ettikten sonra eski Van Evi’ni de ziyaret ettiler. Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, misafirleri ile tek tek ilgilenerek, İngilizce Van’ı anlatmaya çalıştı.

 

 

 

 

Akrobasi ekibi, ev hakkında Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer tarafından bilgilendirilirken, bol bol fotoğraf çektiler.
Akrobasi üyeleri, evin yapısı ilgilerini çektiğini ifade ederek, “Özellikle erkekler ve bayanlar ayrı ayrı oturmaları ilgimizi çekti. Bu evde 14 kişinin yaşacağını içeride öğrenince bu da ilgimizi çekti. Güzel bir ev. Van ve halkı çok güzel. Geldiğimiz günden buya ilgilerini bizden esirgemediler” dediler.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler