Manşetleri / Kapat
Amerikalı Akrobasi Ekibi Eski Van Evine Hayran Kaldı
Amerikalı Akrobasi Ekibi Eski Van Evine Hayran Kaldı
29.06.2013  09:00:00 eklendi.

Van ve Bitlis Valilikleri tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan “Uluslararası Van-Bitlis Su Sporları Festivali” öncesi Van’a gelen dünyaca ünlü 'Stars Of Florida' akrobasi ekibi, tarihi Van Kalesi ile eski Van evini gezdi.

Yorum Yaz


Son 4 yıldır Van’da kentin çeşitli değerlerini öne çıkarmak, insanları bölgedeki stresli ortamdan uzaklaştırabilmek ve bölgedeki havayı değiştirmek için çeşitli organizasyonlar düzenlenen Van’da, bu yıl 4.’sü gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Van-Bitlis Su Sporları Festivali”, 2 il ve 7 ilçede çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 

 

 

Bu yılki festivale Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Florida eyaletinden dünyaca ünlü 'Stars Of Florida' akrobasi ekibi davet edildi. 29 Haziran Cumartesi günü açılışı yapılacak olan festivalin hazırlıklarını aralıksız sürdüren Stars of Florida sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez hazırlık çalışması yapıyor.

 

 

 

 

Yoğun geçen temponun ardından, boş zamanlarını ise Van’ın tarihi ve kültür yerlerini geziyor. Akrobasi ekibi, tarihi Van Kalesi’ni ziyaret ettikten sonra eski Van Evi’ni de ziyaret ettiler. Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, misafirleri ile tek tek ilgilenerek, İngilizce Van’ı anlatmaya çalıştı.

 

 

 

 

Akrobasi ekibi, ev hakkında Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer tarafından bilgilendirilirken, bol bol fotoğraf çektiler.
Akrobasi üyeleri, evin yapısı ilgilerini çektiğini ifade ederek, “Özellikle erkekler ve bayanlar ayrı ayrı oturmaları ilgimizi çekti. Bu evde 14 kişinin yaşacağını içeride öğrenince bu da ilgimizi çekti. Güzel bir ev. Van ve halkı çok güzel. Geldiğimiz günden buya ilgilerini bizden esirgemediler” dediler.


Paylaş : FacebookFacebook, GoogleGoogle, YahooYahoo, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, TwitterTwitter

Yapılan Yorumlar

YORUMLAR
Haberi

Arkadadaşınıza Gönderin


Van
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazetevan İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansına Abonesidir.
Yazılım ve Tasarım: VanWebTasarim
>