son dakika haberleri

Abdülmenaf Keyifli Çevre Yolunda İncelemelerde Bulundu

AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli ve Partililer ile birlikte Hükümetin Van’daki icraatlarından birisi olan çevre yolu yatırımının güzergahını dolaşarak yatırım hakkında açıklamada bulundular.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Abdülmenaf Keyifli Çevre Yolunda İncelemelerde Bulundu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.03.2013  13:29:00 eklendi.

AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras ve Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli ile birlikte teşkilat yönetiminin katıldığı kalabalık heyet grubu Çevre Yolu inşaat güzergahını dolaşmasının ardından söz konusu yatırım ile ilgili Merkez İlçe Başkanı Abdülmenaf Keyifli bir açıklama yaparak şunları kaydetti.

 

“Büyükşehir Van’ın modern bir şehir haline dönüşmesine çok önemli katkısı olan çevre yolu yatırımı kentin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan birisidir. Çevre yolu Van gibi hızlı büyüyen bir kent için hem şehir içi trafiğini önemli oranda rahatlamasını sağlayacak, hem de güzergahtaki yerleşim alanlarının kıymetini arttırarak cazibe alanlarına dönüştürecektir. Toplamda 60 km olan projenin İlk etabı 41 km olup, bu etap Edremit, Özalp ve Erciş yolunu birbirine bağlayan bir çalışmayı kapsamaktadır.

 

 

Erciş yolu ile Özalp yolu arasındaki 18 km’lik kısmın sanat yapıları ile yolun alt temeli ve üst serimi de tamamlanarak asfalta hazır hale getirilmiştir. Diğer kısım olan 23 km’lik Edremit-Özalp arasındaki bölümün ise sanat yapıları bitirilmiş,  imar planı tamamlanmış ve şu an kamulaştırma işlemleri yapılmaktadır.  Bunların tamamlanması ile birlikte yol çalışması hızla tamamlanacaktır. Ayrıca Çiçekli ve Edremit yolunu bağlayacak olan 19 km’lik 2. Etap Çevre yolu projesi de  tamamlanmış olup, buranın  ilave edilmesi ile birlikte  toplam 60 km uzunluğunda bir çevre yolumuz olacaktır. Çiçekli’den başlayıp, Erciş yolundan çıkacak çevre yolunda ana yollarla bağlantılı toplam 4 adet köprülü kavşak yapılacaktır” diyen Keyifli sözlerini şu şekilde bitirdi.   


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler