son dakika haberleri

Van Valiliği'nden ' Konut ' Açıklaması - Van Haberleri

Van'da depremzedeler için yaptırılan ve kura sonuçlarına göre hak sahipliği elde eden depremzede vatandaşlar için Van Valiliği'nden TOKİ konutları hakkında bir basın açıklaması yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Valiliği'nden ' Konut ' Açıklaması   - Van Haberleri
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.09.2012  19:45:00 eklendi.

 


Van Valiliği, yaşanan depremler sonrasında evleri yıkılan ve ağır hasar gören vatandaşlar için Bostaniçi’nde 1 bin 88, Kevenli’de ise 480 adet yaptırılan afet konutları için il merkezinde, bin 376 adet afet konutu için de Erciş’te kura çekilişi yapıldığını ve bu kura çekilişleri sonrasında 2 bin 944 depremzede vatandaşın konutlarının tespit edildiği bildirildi. 


Kura çekilişi yapılmayan konutların kura çekilişlerinin belirli zaman aralıklarıyla yapılacağı ve tüm kura işlemlerinin 23 Ekim 2012 tarihine kadar sonlandırılacağı ifade edilen açıklamada, “06.09.2012 tarihinden itibaren kura çekiliş sonuçları mahalle muhtarlıklarında ilan edilecektir.


Kura sonucunda konutları belirlenmiş vatandaşlarımız kura çekiliş tarihinden itibaren 45 gün içerisinde konutlarını teslim almak zorundadırlar.

Çekilen kuralar sonucunda konutları belirlenmiş olan vatandaşlarımız 06-22.09.2012 tarihleri arasındaki 15 günlük süre içerisinde; Bostaniçi hak sahipleri kendi aralarında, Kevenli hak sahipleri kendi aralarında olmak şartıyla becayiş yapma hakkına sahiptirler.

Becayiş yapmak isteyen vatandaşlarımız, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurabileceklerdir. Çekilen kuralar sonucunda konutları belirlenmiş olan vatandaşlarımıza anahtar teslimleri Bostaniçi afet konutları için 10.09.2012, Kevenli afet konutları içinse 15.09.2012 tarihlerinden itibaren yapılacak olup anahtar teslim işlemleri vatandaşlarımıza ayrıca bildirilecektir” denildi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler