Manşetleri / Kapat
Van Vali Yardımcısı:Yeni Bir Örgütlenmeye Gidiyoruz
Van Vali Yardımcısı:Yeni Bir Örgütlenmeye Gidiyoruz
26.02.2013  15:12:00 eklendi.

Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, kenttin büyükşehir olması ile birlikte yeni bir örgütlenmeye gittiklerini ifade ederek, Artık her mahalleden sorumlu arkadaşlar olacak. Artık biz vatandaşın ayağına gideceğiz dedi.

Yorum Yaz

Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından muhtarlara ve sivil toplum örgütlerine yönelik düzenlenen ‘SYDV Bilgilendirme ve Faaliyet Toplantısı’ yapıldı. VATSO Tuşba Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Van ve merkeze bağlı mahalle ile köy muhtarları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Van SYDV Müdürü M. Suat Aydoğan’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından vakfın yapmış olduğu çalışmalarla vakfın amaçlarının yer aldığı slayt gösterisi izlendi. 

 

Ardından muhtarların sorularını yanıtlayan Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Van’ın büyükşehir olması sebebi ile yeni bir örgütlenmeye gittiklerini ifade etti. Bu çalışmalarının en büyük amacının yardıma muhtaç vatandaşa daha iyi hizmet sunmak olduğunu anlatan Özel, “Artık her mahalleden sorumlu arkadaşlarımız olacak. O mahallede yardım alan aileler, bu sorumlu arkadaşların vasıtasıyla SYDV imkanlarına ulaşmış olacak. Buradaki ailelerimizle tamamen sorumlu kişi ilgilenecek. Hangi ailenin neye ihtiyacı varsa ona göre bilgi sunacak. Bunu oturtursak çok güzel olacak ve vatandaş artık bize gelip başvuruda bulunmayacak. Dolayısıyla biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Zor bir çalışma ama sizden yardım istiyoruz” dedi.


Muhtarlar ise; kömür ve gıda yardımları dağıtımı dönemlerinde kendi mahallelerinde bulunanlarla da yaşadıkları sıkıntıları anlatmaları ile toplantı sona erdi.

 


Paylaş : FacebookFacebook, GoogleGoogle, YahooYahoo, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, TwitterTwitter

Yapılan Yorumlar
explorer-2013-02-26
Teşekkürler
sayın valim hizmetlerinizin devamını bekliyoruz.Bir de kömür dağıtımına kıssıtlama gelirse seviniriz.Saddece belirlenen kişilerre verilsin. Bolluk olunca herkes alıyor. Halkımız da meraklı.Ben öğretmen olduğum halde annem alıyor. Alan kadar verren de suçludur bence

YORUMLAR
Haberi

Arkadadaşınıza Gönderin


Van
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazetevan İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansına Abonesidir.
Yazılım ve Tasarım: VanWebTasarim
>