son dakika haberleri

Van Vali Yardımcısı:Yeni Bir Örgütlenmeye Gidiyoruz

Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, kenttin büyükşehir olması ile birlikte yeni bir örgütlenmeye gittiklerini ifade ederek, Artık her mahalleden sorumlu arkadaşlar olacak. Artık biz vatandaşın ayağına gideceğiz dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Vali Yardımcısı:Yeni Bir Örgütlenmeye Gidiyoruz
Haber Yorumları
  • explorer 2013-02-26 sayın valim hizmetlerinizin devamını bekliyoruz.Bir de kömür dağıtımına kıssıtlama gelirse seviniriz.Saddece belirlenen kişilerre verilsin. Bolluk olunca herkes alıyor. Halkımız da meraklı.Ben öğretmen olduğum halde annem alıyor. Alan kadar verren de suçludur bence

    Haber Tarihi : 26.02.2013  15:12:00 eklendi.

Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından muhtarlara ve sivil toplum örgütlerine yönelik düzenlenen ‘SYDV Bilgilendirme ve Faaliyet Toplantısı’ yapıldı. VATSO Tuşba Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Van ve merkeze bağlı mahalle ile köy muhtarları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Van SYDV Müdürü M. Suat Aydoğan’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından vakfın yapmış olduğu çalışmalarla vakfın amaçlarının yer aldığı slayt gösterisi izlendi. 

 

Ardından muhtarların sorularını yanıtlayan Vali Yardımcısı Mehmet Özel, Van’ın büyükşehir olması sebebi ile yeni bir örgütlenmeye gittiklerini ifade etti. Bu çalışmalarının en büyük amacının yardıma muhtaç vatandaşa daha iyi hizmet sunmak olduğunu anlatan Özel, “Artık her mahalleden sorumlu arkadaşlarımız olacak. O mahallede yardım alan aileler, bu sorumlu arkadaşların vasıtasıyla SYDV imkanlarına ulaşmış olacak. Buradaki ailelerimizle tamamen sorumlu kişi ilgilenecek. Hangi ailenin neye ihtiyacı varsa ona göre bilgi sunacak. Bunu oturtursak çok güzel olacak ve vatandaş artık bize gelip başvuruda bulunmayacak. Dolayısıyla biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Zor bir çalışma ama sizden yardım istiyoruz” dedi.


Muhtarlar ise; kömür ve gıda yardımları dağıtımı dönemlerinde kendi mahallelerinde bulunanlarla da yaşadıkları sıkıntıları anlatmaları ile toplantı sona erdi.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler