son dakika haberleri

VAN MERKEZ HASAR TESPİT SONUÇLARI LİSTESİ~VAN VALİLİĞİ AÇIKLADI

van hasar tespit listesi , van depremi hasar tespit listesi sonuçları , van hasar tespit sonuçları , van mahalleleri hasar tespit listesi sonuçları

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VAN MERKEZ HASAR TESPİT SONUÇLARI LİSTESİ~VAN VALİLİĞİ AÇIKLADI
Haber Yorumları
  • serhan fidan 2013-01-17 dveprem hasar tespiti sonucu van
  • noname 2012-04-30 ya bu ıste bır sıkıntı var benım evım uc katlı ılk raporda sadece bırıncı katına az hasarlı dedıler olur dedım evde kımse olmayınca dıger katları gezmedıler o yuzden dedım gıttım ıtıraz ettım geldıler baktılar sankı ınadımaymıs gıbı yıne tek kat gosterılmıs ve ben konustugum zaman dedınkı usta evımın akıbetı ne yanı saglammı adamda ters bır cevapla yanı agır hasarlımı ıstıyorsun dedı bende o cok okumus zavallı cahıle dedımkı nıye sen ıstege goremı verıyorsun bu raporu yanı sayın vanlı hemsehrılerım bu rapor sızce ne kadar saglıklı olabılır bu adamların yaptıgı ıs neye benzıyor bılıyormusunuz tas bıtsın amele paydos etsın acıkcası cokta verdıklerı rapor cokta ınandırıcı gelmedı yanı bende cıplak gozle bır eve bakıp oturulur oturulmaz raporunu az cok tahmın ederım pekı sıze soruyorum herhangı bır test yada bır analız yaptılarmı yoq o zaman Allah yardım etsın heppımıze dıyecek fazla bırsey sadece burası doguanadolu anlayın artık.
  • muhammed yaşar baş 2012-02-28 Depremde dilekçe vererek itiraz hakkımızı kullandık ikinci hasar tesbiti ne zaman yayınlanacak.
  • mahmut gündoğdu 2012-01-27 valimitatbey mah.oğuz sk.bahçeli evler sitesi b blok z 1 de tapu katıtı adıma iken ağır yıkık listesinin 100 nolu srasında mal sahibi olarak ismim geçmemektedir düzeltilmesi için dilekçe verdim şu ana kadar bir değişiklik yapılmadı ne zaman düzeltilecek konteyr için baş vurdum listede ismim yok diye işleme almadılar mağduriyetmin giderilmesi
  • bekir hazan 2012-01-22 ben van dan bekir. ilk depremden bu yana bir çöp dahi alamadık hala yardım bekliyoruz. 3 aydır çadır adres:a.gazi mah 981. sokak no 7 tlf 05389819057

    Haber Tarihi : 11.02.2012  14:30:00 eklendi.

Vali Münir Karaloğlu, 23 Ekim ve 9 Kasım’da Van’da meydana gelen depremlerin ardından başlatılan kesin hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını belirterek, kesin hasar raporlarının 27 Aralık’ta muhtarlıklarda askıya çıkacağını, vatandaşların da bu raporlara 1 ay içinde itiraz etme hakkının olacağını söyledi.

 

VAN MERKEZ MAHALLELERİ KESİN HASAR TESPİT LİSTELERİ için tıklayınız....

Vali Karaloğlu, kesin hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde bir basın toplantısı düzenledi. 23 Ekim ve 9 Kasım’da Van’da meydana gelen deprem afeti  nedeniyle 15 Kasım’da başlatılan kesin hasar tespit çalışmalarının 22 Aralık tarihinde tamamlandığını belirterek, büyük çoğunluğu çeşitli kamu kurumları ve gönüllülerden oluşan toplam 1.136 teknik personelin görev aldığını söyledi. 27 Aralık Salı günü kesin hasar tespit raporlarının muhtarlıklarda askıya çıkacağını ve vatandaşların bu raporlara itiraz hakkının 1 ay süreceğini ifade eden Karaloğlu, şunları kaydetti: “15 Kasım tarihinde başlayan kesin hasar tespit çalışmalarında Van İli Merkez Mahalleleri, Van İli Merkez Köyleri, Van İli Erçek ve Bostaniçi belde mahalleleri, Erciş İlçesi Merkez Mahalleleri, Erciş İlçesi Köyleri, Erciş İlçesi Çelebibağ ve Kocapınar belde mahalleleri, Edremit İlçesi Merkez Mahalleleri, Edremit İlçesi köyleri ve Edremit İlçesi Çiçekli Belde mahallelerinin tamamında başlatılan Kesin Hasar Tespiti çalışmaları 22/12/2011 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Kesin Hasar Tespiti çalışmalarında büyük çoğunluğu çeşitli kamu kurumları personelinden oluşan ve gönüllülerle birlikte sayısı 1136 ’ya ulaşan teknik personel görev almış olup, teknik personelin kurumlara ait dökümleri Tablo 1’de belirtilmiştir”

“Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan 30,  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinden 158,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden 548, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinden 35, Karayolları Bölge Müdürlüklerinden 99 ,Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan 10, Meteoroloji  Bölge Müdürlüklerinden 10 teknik personelle birlikte, TMMOB bünyesindeki 246 personelin gönüllü katılımlarıyla toplam 1136 teknik personel kesin hasar tespiti çalışmalarında görev almıştır. Sahada ve koordinasyonda çalışan teknik personel 15 ila 20 günlük çalışmaları sonucunda kendi kurumları içinde rotasyona tabi tutularak tespitlerin etkinliği ve devamlılığının sağlanması hedeflenmiştir. Ayrıca Kesin Hasar Tespiti süreci başlamadan ve tespit süreci dahilinde 2 kez yazılan idari yazışmalar sonucu teknik personel talep edilen Van Belediyesi’nden herhangi bir teknik personel kesin hasar tespiti çalışmalarına dahil olmamıştır”

 

“Van İli Merkezinde 29 Merkez Mahalle, 1 Organize Sanayi Bölgesi, Bostaniçi Beldesinde 5 ve Erçek Beldesinde 2  mahalle olmak üzere toplam 37 mahallenin 03/12/2011 tarihinde başlatılan Kesin hasar tespit çalışmaları 22/12/2011 tarihi itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. Van Belediyesi’nce 2007 kayıtlarınca belirtilen 62000 bağımsız yapı bölümü ve TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 2011 verilerinden elde edilen 82000 bağımsız yapı bölümü sayılarını geride bırakan, toplamda 94.287 teknik inceleme sonucu değerlendirmeye tabi olan 83.774 bağımsız yapı bölümünün (Konut, İşyeri, Ahır, Depo vs..) Kesin Hasar tespiti sonuçlanmıştır. Van ili Merkez mahallelerin tümünde Kesin Hasar Tespiti sonucu oluşturan Afetzede İsim Listeleri 27/12/2011 tarihi itibariyle ilgili mahalle muhtarlarına teslim edilerek, 30 gün süreyle askıda kalacaktır. Aynı zamanda Kesin Hasar Tespit sonuçları valiliğimiz web sitesinde ilan edilecektir. Afetzedeler, İsim Listelerine dair itirazlarını valilik tarafından belirlenen okullarda yapabileceklerdir. Askı süreci sonucunda başlatılacak olan İtirazlar Kesin Hasar Tespiti sürecinde itiraz dilekçeleri değerlendirilecektir”
Van ili Merkez Mahallelerinde tamamlanan Kesin Hasar Tespiti sonucu oluşturulan icmallere yansıyan Tespit sayıları ve Hasar oranları Tablo-2.1 ile aşağıda belirtilmiştir.

Van Merkez İlçe Köyleri için 15/11/2011 tarihinde başlatılan Kesin Hasar Tespiti süreci 02/12/2011 tarihi itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. 93 köy için tamamlanan teknik incelemeler sonrası Van İli Merkez İlçe köylerine ait Afetzede İsim Listeleri 07/12/2011 tarihinde köy muhtarlarına teslim edilerek askıya çıkmıştır. 30 günlük askı sürecince afetzedeler, İsim Listelerine dair itirazlarını ilgili askı süreci içerisinde İrfan Baştuğ İlköğretim Okulunda alınmaktadır. Askı süreci sonucunda başlatılacak olan İtirazlar Kesin Hasar Tespiti sürecinde itiraz dilekçeleri değerlendirilecektir”
Van ili Merkez İlçe Köylerinde tamamlanan Kesin Hasar Tespiti sonucunda icmallere yansıyan Tespit sayıları ve Hasar oranları Tablo-2.2 ile aşağıda belirtilmiştir.Deprem afetinin yıkıcı etkisini gösterdiği Erciş İlçesinde 15/11/2011 tarihinde başlatılan Kesin Hasar Tespiti süreci 05/12/2011 tarihi itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. Toplamda 44200 teknik incelemenin yapıldığı Erciş ilçesi genelinde değerlendirmeye tabi olan 41907 bağımsız yapı bölümü için kesin hasar tespiti sonuçlanmıştır. Erciş İlçesi merkez ve belde mahalleleri ve Erciş ilçesi köyleri için, Kesin Hasar Tespiti sonucunda icmallere yansıyan tespit sayıları ve Hasar Oranları Tablo-3.1 ve Tablo-3.2 ile aşağıda belirtilmiştir. Erciş Genelinde Afetzede İsim Listeleri 09/12/2011 tarihinde mahalle ve köy muhtarlarına teslim edilmiş olup, askı süreci başlanmış bulunmaktadır. 30 günlük askı sürecince Afetzedeler, İsim Listelerine dair itirazlarını ilgili askı süreci içerisinde, ilgili Muhtarlık veya Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü aracılığıyla yapabileceklerdir. Askı süreci sonucunda başlatılacak olan İtirazlar Kesin Hasar Tespiti sürecinde itiraz dilekçeleri değerlendirilecektir.

Tablo 3.2-Erciş İlçesi Köyleri Kesin Hasar Tespiti sonucu Hasar Tespiti sonucu Hasar Oranları
Edremit İlçesi genelinde 05/12/2011 tarihinde başlatılan Kesin Hasar Tespiti arazi ve icmal çalışmaları 21/12/2011 tarihi itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. Toplamda 6025 teknik incelemenin yapıldığı Edremit ilçesi genelinde değerlendirmeye tabi olan 4361 bağımsız yapı bölümü için kesin hasar tespiti sonuçlanmıştır. Edremit İlçesi genelinde Kesin Hasar Tespiti sonucunda icmallere yansıyan tespit sayıları ve Hasar Oranları  Tablo-4 ile aşağıda belirtilmiştir”

Edremit İlçesi genelinde Kesin Hasar Tespiti sonucu oluşturan Afetzede İsim Listeleri 27/12/2011 tarihi itibariyle ilgili mahalle muhtarlarına teslim edilerek, 30 gün süreyle askıda kalacaktır. Afetzedeler, İsim Listelerine dair itirazlarını ilgili askı süreci içerisinde ilgili Muhtarlık veya Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü aracılığıyla yapabileceklerdir. Askı süreci sonucunda başlatılacak olan İtirazlar Kesin Hasar Tespiti sürecinde itiraz dilekçeleri değerlendirilecektir”
“Van ilinde 23/10/2011 ve 09/11/2011 tarihlerinde meydana gelen deprem afeti  nedeniyle Van İli Merkez Mahalleleri, Van İli Merkez Köyleri, Van İli Erçek ve Bostaniçi belde mahalleleri, Erciş İlçesi Merkez Mahalleleri, Erciş İlçesi Köyleri, Erciş İlçesi Çelebibağ ve Kocapınar belde mahalleleri, Edremit İlçesi mahalleleri, Edremit Çiçekli Belde Mahalleleri, Edremit İlçesi köylerinin tamamında sonuçlanan Kesin Hasar Tespiti çalışmaları 22/12/2011 tarihi itibariyle tamamlanmış olup, tüm kesin hasar tespitleri sonucunda icmallere yansıyan tespit sayıları ve hasar oranları Tablo-5  ile aşağıda belirtilmiştir”


  Tablo 5 – Van İli Geneli Kesin Hasar Tespiti sonucu Hasar Tespiti sonucu Hasar Oranları
15/11/2011 tarihinde başlatılan ve 22/12/2011 tarihi itibariyle tamamlanmış olan 38  günlük kesin hasar tespiti sürecinde toplam 162459 teknik inceleme sonucu değerlendirmeye tabi olan 147675 bağımsız yapı bölümü için kesin hasar tespiti sonuçlanmış olup; metruk, değerlendirme dışı ve inşaat halindeki bağımsız bölümlerin kesin hasar tespiti sayısı 14784 mertebesindedir”


Güncel |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler