son dakika haberleri

BDP Tuşba Eş Başkan Adayları Şahin Kartal'ın Kahvaltısına Katıldı

BDP Tuşba Belediye Eş Başkan adayları Öner Yiğit ve Hadice Günel, Kartal ailesi mensubu Şahin Kartal’ın kendileri için verdiği kahvaltıya katıldı. Verilen kahvaltıda konuşan Şahin Kartal, seçimlerde BDP’yi destekleyeceklerini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
BDP Tuşba Eş Başkan Adayları Şahin Kartal'ın Kahvaltısına Katıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.03.2014  23:59:00 eklendi.

Kartal ailesi mensuplarından Şahin Kartal’ın verdiği kahvaltıya  BDP Van MilletvekiliNazmi Gür , BDP Van İl Başkanı  Musa İtah,  BDP Tuşba Eş Başkan adayları Öner Yiğit,  Hadice Günel, Van Belediye Meclis Üyesi Cahit Bozbay, ilçe Eş Başkanları kahvaltı. Kahvaltıda konuşan Şahin Kartal, seçimlerde BDP’yi destekleyeceklerini söyledi.


Eş Başkan adayları kahvaltının ardından  seçim çalışmalarını taziyet ziyaretleri ve akşam saatlerinde Akköprü mahallesi’nde düzenlenen Newroz kutlamalarına katılarak sürdürdü. Oldukça renkli görüntelere sahne olan Newroz kutlamalarından ayrılan Eş Başkan adayları Yiğit ve Günel daha sonra Altıntepe  Beşevler sitesi’ne geçerek burada site sakinleriyle sohbet etti.Site sakinlerine bir konuşma yapan Eş Başkan adayı Yiğit, : “2 014 seçimlerine 19 gün kaldı. AKP aday belirlemede kardeşi kardeşe, akrabayı akrabaya kırdırtma gibi bir politika uyguluyor. Düne kadar Kürtleri yok sayanların seçime birkaç gün kala Kürtlerin varlığından bahsetmesi ütopyadan başka bir şey değil. Kürt çocukları yatılı okullarda asimile edildi. Yatılı okullarda okuyan çocuklar kendi ırklarına düşman olarak çıktılar o okullardan. BDP”nin en büyük projesi insanların ölmemesi ve anaların ağlamamasıdır.  Erdoğan kendisi itiraf etti ‘Çocuklarıma helal lokma yedirmedim’ diye. Burada Laz, Çerkez , Kürhesinili , Kürt yıllarca nasıl birlikte yaşadıysa bundan sonrada böyle yaşamaya devam edeceğiz. Horlanmış, dışlanmış bütün halklarla beraber Tuşba Belediyesini kuracağız. Yapacağımız her şeyde kadınlarımızın da görüşlerini alacağız. “ dedi.

 

Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler