son dakika haberleri

Taşeron İşçilerle İlgili Son Haberler 2012 (Faruk Çelik Açıklamaları)

taşeron işçilere devlet güvencesi, taşerona müjde, 2012 taşeron işçiler, taşeron firmalara kadro 2012, taseron haberleri 2012, 2012 TAŞERON, taseron işçilerin durumu 2012

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Taşeron İşçilerle İlgili Son Haberler 2012 (Faruk Çelik Açıklamaları)
Haber Yorumları
  • ahmet 2012-11-27 yeter artık çıkıyosa çıksın yıllardır masal anlattılar ya kadro yada sülalece oy yok artık... uyanalım artık kömür un falan filan dilencimiyiz adam gibi maasla iss güvence yoksa oyda yok
  • özel güvenlik 2012-07-08 ben Akparti nin destekçisi ve oyvereniyim ama kamu da çalışan taşeronlar kadroya alınıp Adam yerine Konmasa asgari ücrete talim bırakırsa ben vallahi billahi sülalemle beraber hiç bir oy vermeyeceğiz
  • akın 2012-07-05 arkadaşlar faruk çelik ağzıyla dedi kamuda çalışan taşerona bakanlığımız kadro verecek dedii ve haziran ayındada meclise gelecek dedii hepsi yalan oldu bunlar yapacağız diyiyorlar ama orda kalıyor akp de yalan oldu zaten bunlara oy verene hakkımı helal etmiyorum
  • YÜCEL ŞAHİN 2012-06-30 ZULMEDENE YALAN SÖYLEYENE BU ZULME SESSİZ KALAN MÜSLÜMANIM DİYENLERE YAZIKLAR OLSUN.TAŞERONLARA IRKÇILARIN SİYAHİ İNSANLARA YAPTIKLARI PİS ZENCİ MUAMELESİNİN ALASI VAR.KAMU KURUM KURULUŞLARINDA YAZIKLAR OLSUN.
  • salih 2012-05-28 7 yıldır cenaze aracı şöförüyüm geçen sene şirketin değişmiyeceğin söylendi 11.ayın sonun da tekrar başka bir şirkete devredildi bütün haklarımız her zaman olduğu gibi yine yenildi bizim haklarımızı savunulacağına inanmıyorum boşuna kendimizi üzüyoruz

    Haber Tarihi : 14.03.2012  08:44:00 eklendi.

Hükümetin yaptıgı çalışmalardan birisi olan teşeron şirketlerin kıdem tazminatından kaçması ve iş garantisi müjdesi ayrıca İçilerin aldıkları ücretlerde askeri ücretten fazla olması planlanıyor.

Faruk Çelik 9 Şubat'ta konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı.

Yüzbinlerce sözleşmeli personeli "kadrolu" yapacak yasa tamamlandı. Bakan Faruk Çelik, son sözün Başbakan Erdoğan'da olduğunu söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik sözleşmeli personelin dört gözle beklediği çalışmayı tamamladıklarını ve Başbakan Erdoğan'a ileteceklerini ve onay vermesi halinde sözleşmeli çalışanların kadroya alınacağını kaydetti.

TV8'de Erkan Tan'ın konuğu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çelik; içtüzük tartışmalarında TBMM’de yaşananları, sözleşmelilere yönelik yasayı ve kayıt dışı çalışanları anlattı. İşte Çelik’in açıklamalarından konu başlıkları:

Millet muhalefetin böyle mi davranmasını istiyor?

Dün akşam CHP'li milletvekillerinin TBMM kürsüsünü işgal etmesini değerlendiren Çelik, “Meclis’te kürsünün işgali söz konusu.  Kürsünün tümden işgal edilmesi bu boyutları ile rastlamadığımız bir olay. TBMM 24. dönemi başladı; ama kanun çıkarmak mümkün değil. Neden? Her gün danışma kurulu toplantısı yapılıyor. Bir saat beş grubun önerisi sürüyor. Toplam 5 saat yani millet ve meclis için önemli bir zaman dilimi. Milletin zamanını istismardır bu. Meclis’in açık olduğu her gün bu böyle yapıldı. Siz bu değişikliği yapamazsınız yaklaşımı doğru değildir. Muhalefet bu durumda sorumsuz davranamaz. Muhalefet bence proje üzerinde olmalı. İktidarın getirdiği yasalar üzerinde iyi bir mutfak çalışması ile muhalefet olur. Meclis’teki görüntülerin tümü muhalefetin aleyhine. Millet muhalefetin böyle mi davranmasını istiyor?" diye konuştu.

Ana Muhalefet’in bakış açısı; Salı, Çarşamba, Perşembe kavga etmek!

CHP'ye sert eleştirelerde bulunan Bakan Çelik, “İşçiler, memurlar ile ilgili kanun, emeklilerimiz ile ilgili intibak yasası, taşeron işçilere yönelik çalışmalar TBMM’ye intikal etti. Yoğun bir çalışma dönemi neticesinde TBMM’ye geldi. Komisyonlarda konuşulup Cumhurbaşkanı’na sunulması gerekiyor ki onaylansın. Kürsü işgal ise ne yapacaksınız? Memura zam veremeyeceksiniz. Ana muhalefet vatandaşa kaybettiriyor! Dün ordaydım ben çok üzüldüm. Bu inat niye anlayamıyorum.

Bu haber www.dinihaberler.com adresinden kopyalanmıştır
Salı günü danışma önerilerini konuşalım ve bitirelim diyoruz. Ama muhalefetin bakış açısı; Salı, Çarşamba ve Perşembe de kavga edelim oluyor.” dedi.

Sözleşmeliler ile ilgili çalışma tamam, ‘Evet’ çıkar ise uygulayacağız!

Yüzbinlerce sözleşmeli personeli "kadrolu" yapacak yasada sona gelindiğini belirten Faruk Çelik son sözün Başbakan Erdoğan'da olduğunu söyledi. Çelik şöyle konuştu: "Sözleşmeliler ile ilgili ifademiz net. Bir çalışma yapmamızı emrettiler. Çalışmayı tamamladık Başbakan’a takdim edeceğiz. Bizim seçimlerde böyle bir sözümüz yoktu. Zaten 200 bine yakın sözleşmeliyi kadroya aldık geçen dönem. Attığımız adımlar var. Alınacak olan kararı biz uygulayacağız. Eğer bizim çalışmamıza ‘Evet’ çıkar ise burada tek bir sisteme girme zorunluluğu var.”

Kayıt dışı çalıştıranlar memleketin geleceğinden yiyor!

Ev hizmetlerinde çalışan yabancı kadınlar ile ilgili düzenlemeyle ilgili olarak ise şunları söyledi: “Biz ülkemizin insanının bu hizmeti görmesini istiyoruz. Yabancı bir kişiyi ev hizmetlerinde çalıştırmak isteyenler 1 Şubat’tan itibaren kayıt dışı çalıştırmasınlar dedik. İzin sorunları var ise 15 gün içerisinde hallediyoruz. Kişi kendisi de çalışanda rahat eder. Devlet’te alacağı hakkını alır. Yabancılardan alınan primi de düşürdük. Kayıt dışı olursa yakalandığı an yurtdışına gönderilir bir daha da çok memnun olduğunuz kişiyi bulamazsınız. Kayıt altına girsinler. Devlet onlara zorluk çıkarmıyor. Yüzde 41 kayıt dışı istihdam olur mu? Kayıt dışı çalıştıran vatandaş bu memleketin geleceğinden yiyor. İzin kısa sürede veriliyor, primler düşürüldü, diğer yabancı çalışanlara kriterler getirdik ama bu konuda çok kolaylık getirdik.”

İşçi sendikalarının sanal durumu gerçek oluyor!

“Anayasa değişikliği ile memura masada belirleyeceği bir zam imkanını sağlayan duruma geliyorsunuz da bu geriye gidiş mi oluyor? Bizim muhalefet konulara hep tersten bakıyor. Bu görüşlerini gözden geçirsinler. İşçi sendikaları ile ilgili şu anda sanal bir durum var. 3 milyon 200 sendikalı çalışan var, Sosyal Güvenlik’te çalışan ise 880 bin. Sanal üyeler ile endüstriyel ilişkilerimiz sürdüremeyiz. Bugün bu yasa ile ilgili önemli bir düzenlemeyi getireceğiz.”

Haber7

Gündemde Neler Var?

bu çalışmalar sırasında, büyük kısmı kamu kurumlarında çalışan yaklaşık 450-500 bin taşeron işçinin sorunlarına yönelik de düzenleme yapılması gündeme geldi. Bu nedenle, 15 yıldır çözülmeyen taşeron işçilerin sorunlarıyla ilgili kapsamlı yasal düzenleme hazırlanması için çalışmalara başlandı.

Taşeron işçilerle ilgili yapılması planlanan düzenlemeler şöyle:

- Firmalara yönelik denetimler artacak

- Taşeron işçiler de kıdem tazminatı alabilecekler. Bu sorun büyük ölçüde, kıdem tazminatı fonu ile çözülecek.

- Taşeron işçilerin alacağı ücretler sektörlere göre değişecek. Ücretler, kadrolu işçilerin seviyesine çıkabilecek.

- Taşeron firmalara yönelik denetimler artacak. Taşeron işçilerin ücretlerini ödemeyen veya geç ödeyen firmalara yaptırım uygulanacak. Bu tür firmaların kamu kurumlarının ihalelerine girmesi engellenecek.

- İzin ve diğer sosyal haklarla ilgili de düzenleme yapılacak. Bu haklar devlet garantisi altına alınacak.


Google Aramaları:
taşeron işçiler 2012, taşeronda son durum, taşeron 2012, taşeronda son durum 2012, taşeron işçilere müjde, taşeron işçilerin son durumu 2012, taşeron işçilere kadro 2012, taseron son durum 2012, taşeron işçilere devlet güvencesi, taşerona müjde, 2012 taşeron işçiler, taşeron firmalara kadro 2012, taseron haberleri 2012, 2012 TAŞERON, taseron işçilerin durumu 2012


 |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler