son dakika haberleri

Selimbey Mahallesi'nde asfalt çalışmaları başladı - Van Haberleri

Van Belediyesi Selimbey Mahallesi’nde 20 bin m2 parke taşı ve bozuk olan yollarda da asfalt çalışması yapacak.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Selimbey Mahallesi'nde asfalt çalışmaları başladı    - Van Haberleri
Haber Yorumları
  • musa 2012-05-25 sayın başkan takdir ediyorum. asfalta yamayı asfaltla yamaya alışmıştık ama asfalta parke taşı döşemeyi ilk bu belediyeden gördüm helal olsun bu dünyada bir ilk ne zaman yeni mahalle yolundan geçersem belediyenin bu muhteşem dehasa olayına tanık oluyorum.

    Haber Tarihi : 24.05.2012  16:09:00 eklendi.

 

Selimbey Mahallesi'nde asfalt çalışmaları başladı

 

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Selimbey Mahallesi’nde devam eden asflat çalışmalarını inceleyerek, mahallelinin sorunlarını dinledi. Van Belediyesi Selimbey Mahallesi’nde 20 bin m2 parke taşı ve bozuk olan yollarda da asfalt çalışması yapacak. 


Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Selimbey Mahallesi’nde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. Belediye Başkan Yardımcıları Gülbahar Orhan, Kemal Ünver, belediye meclis üyeleri ve birim amirleri ile mahallede devam eden çalışmaları inceleyen Kaya, asflatlama çalışmalarının bir an önce bitirilmesi istedi.

 

 

Mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Kaya, halkın sorunlarını dinledi. Mahallede 1,5 kilometre asfalt ve 20 bin metrekare parke taşının döşeneceğini söyleyen Kaya, ayrıca sokakların altyapısının tamamlanacağını belirtti. 

 

 

Mahalle sakinlerinden Mehmet Kaya, belediye hizmetlerinden memnun olduklarını belirterek, DSİ’ye ait kanalın bakımsız ve sağlıksız olduğunu, bu derenin hemen temizlenmesini istedi.

Derenin temizlenmesi için mahalle olarak dilekçe verdiklerini ancak sorunlarının çözülmediğini söyleyen bu sorunun çözümü için yardım istedi. Belediyenin mahalleye yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu aktaran Kaya,’Yıllardır mahallemize yapılmayan asflatın yapılması bizleri çok memnun etti” dedi. 

 

 

 

Selimbey Mahalle Muhtarı Hüsnü Avcı ise, mahallelerinin Van’ın üçüncü büyük mahallesi olduğunu belirterek, özellikle yolların büyük bir sorun olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Kaya’nın kendilerine yaptığı ziyaret ve hizmetten memnun olduklarını aktaran Avcı, “Tüm sokaklarımızda çalışmalar olacak, bazı sokaklar parke taşı bazıları ise asfaltlanacak. Belediye başkanımız geçen yılda mahallemize gelerek sorunları görmüştü. Bu yıl çalışmaların başlaması bizim için mutluluk vericidir” diye konuştu. 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler