son dakika haberleri

Prof. Dr. Sait ÇELİK Kimdir? Uşak Üniversitesi Yeni Rektörü Biyografisi (webhaber)

GazeteVAN - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 14 üniversitenin yeni rektörlerini atadı. İşte Uşak Üniversitesi yeni Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik biyografisi

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Prof. Dr. Sait ÇELİK Kimdir? Uşak Üniversitesi Yeni Rektörü Biyografisi (webhaber)
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.05.2011  13:50:00 eklendi.

Prof. Dr. Sait ÇELİK Özgeçmişi

 

Prof. Dr. Sait ÇELİK 1964 yılında Çivril’de doğdu. 1981 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. 1987 yılında Selçuk Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kimya Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1992 yılında Fırat Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kimya Anabilim Dalı’ndan “doktor” unvanını aldı. 1997 yılında “Doçent” olan Prof. Dr. Sait ÇELİK, 2003 yılında “Profesör” oldu. 2003 – 2008 yılları arasında Fırat Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi’nde profesör olarak görev yaptı.

2002 – 2008 yılları arasında Fırat Üniversitesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, Kimya Bölümü, Biyokimya Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. Prof. Dr. Sait ÇELİK 2006 – 2008 yılları arasında FÜ. Fen – Edebiyat Fakültesi, Kimya Bölüm Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2008 yılında Bingöl Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak atanan  Prof. Dr. Sait ÇELİK , aynı zamanda Rektör yardımcılığı görevine de getirildi. Halen, Üniversiteler Arası Kurul Temsilciliği, Üniversite Yönetim Kurulu ve Senato Üyeliği ile  çeşitli Fakülte ve Yüksekokulların Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyelikleri yanı sıra  ERASMUS, Dış İlişkiler Birimi ve Proje Birimi Koordinatörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

Uluslar arası ve Ulusal hakemli dergilerde birçok yayını bulunan  Prof. Dr. Sait ÇELİK, çok sayıda uluslararası ve ulusal sempozyum ve konferansa konuşmacı ve yönetici olarak iştirak etti. Bir kısmı AB, DPT ve TÜBİTAK destekli olmak üzere pek çok projeye yönetici ve araştırmacı olarak katıldı.

Çalışmalarına uluslararası alanda (Web of Science) 155’den fazla atıfta bulunulmuştur. İyi derecede İngilizce bilen Prof. Dr. Sait ÇELİK evli ve 3 çocuk babasıdır.

Eğitim |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler