Manşetleri / Kapat
İş-Kur Çalışanlarına Müjde - Van Haberleri
İş-Kur Çalışanlarına Müjde   - Van Haberleri
30.06.2012  10:32:00 eklendi.

İş-Kur aracılığı ile alınan 7 bin kişinin çalışma sürelerinin uzatıldığı belirtildi.

Yorum Yaz

 

 İŞ-KUR İŞÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİ UZATILDI

İş-Kur aracılığı ile alınan 7 bin kişinin çalışma sürelerinin uzatıldığı belirtildi. 


AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, Mustafa Bilici ve Fatih Çiftci’nin imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, 23 Ekim ve 9 Kasım’da yaşanan depremlerin ardından Van milletvekilleri olarak yaptıkları çalışmalar ile Vanlıların depremden daha az etkilenmesi, istihdam sağlanması ve Van ekonomisinin canlanması için İş-Kur Van İl Müdürlüğü bünyesinde toplum yararına 7 bin kişinin, 6 aylık çalışma programı çerçevesinde işe alındığı hatırlatıldı.

Mevcut yönetmelik gereği 6 ay çalıştıktan işine son verilen işçilerin tekrar aynı işi yapmaları için 24 ay beklemeleri gerektiğini vurgulayan AK Parti Van milletvekileri, “AK Parti Van milletvekilleri olarak teşkilatımızla birlikte Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonuç verdi.

Buna göre 6 aylık çalışma süresi önce 8, daha sonra 9 aya çıkarıldı. Yapılan yönetmelik değişikliği ile eylül ayından itibaren tekrar işe başlayacaklar ve bu her yıl aynı şekilde devam edecek.

Süreklilik arz edecek, sonraki yıllarda da asgari 9 ay çalışacaklardır. Bu şekilde 7 bin Vanlı kardeşimiz için 9 ay süreli çalışma imkanı doğmuştur.


Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ile yaptığımız toplantıda kesin karara bağlanmıştır. Çalışan tüm kardeşlerimize, ailelerine ve Vanımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dediler.


Paylaş : FacebookFacebook, GoogleGoogle, YahooYahoo, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, TwitterTwitter

Yapılan Yorumlar
salih o-2014-07-20
vaa n
her kes atip tutuyor
salih cslis-2014-07-11
iskur
Slm iskur calisanlarina hayirli olsun ve basta etem abi olmak uzere tum emeyi gecenlere hayirlu olsun ama daha daha fazlasini hak ettik somaya gore sifirdayiz
metin yağız-2014-06-12
işkur
işşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşişişişişişiş
sezai biyikli-2014-03-21
iskur
Müjde müjde müjde diyorsunuz ne müjdesi 3 senedir aynı şey ne yapılacaksa seçimden önce yapılır ozaman oylar gider nerden bakarsiniz 15 bin oy eder iskurdan söylemesi saygılar
MEVLÜT YILĞIN-2014-03-20
konuyu değiştirin artık
Yaklaşık 3 senedir paylaşılan bu haber neden yeni haberlerle yer değiştirmiyor yazık valla ya... işkur ile yeni bir haber yeni bir umut varmı diye bakarken karşımıza hep bu haber çıkıyor kaldırın bu haberi
abdullah-2013-11-27
işkur
erkesi de alacak diye bir kayde yok sunuçta bunlar hepsi vanlı kardeşlerimiz
eser-2013-10-12
TORPİLLİ ÇALIŞANLAR
VANDA İŞKUR ARACILIGIYLA ALINAN 7000 KİŞİ TORPİLLE ALINDI ŞİMDİDE BİZ ESKİYİZ DEYİP MİLLETİ KANDIRIYORLAR ADAM DİYİYOR Kİ BEN DEPREMDE BURDA ÇALIŞTIM SEN PARANI ALARAK ÇALIŞTIN KİMSE BABASININ HAYRIYLA ÇALIŞMADI ONUN İÇİN GEÇİN BU AYAKLARI ÖTEKİ İR KONU İŞKURA GİRENLER KPSS İLE Mİ GİRDİ BİZ ESKİ ÇALIŞANIZ DİYİYORLAR
AŞKIN KUTLUYER-2013-10-01
7.200 kişiyi hatırlamanız
sayın siyasetçiler birde hiç bir şey yokmuş gibi kapı kapı oy toplamanın peşine düşmüşler o halde soruyorum biz 7.00 iş kur çalışanlarının kapısını nasıl çalacaksınız oy isteyeceksiniz.ben siyasetçi olsam halkım işsiz güçsüzse ben o siyasete t... siyaseti bırakırım bir memleketin kalkınması önce işsizliğin ortadan kalkmasıdır bizim siyasetçiler malesef hergün memleketi işsizlerle doldurdu. ben siyasetçilere bir sorum var bir insan işsiz kalırsa ne yapar bunu düşünen varmı acaba???????????????????
suskun-2013-10-01
artık halkı kandıramıyacaksınız
ben inanmıyorum süründürecekler seçimden sonrada tekmeyi vuracaklar ahada buraya yazıyorum
kürdistanlı-2013-09-30
yalancı siyaset
ben tartışmaya girmek istemiyorum arkadaşlar bende iş kur bünyesinde çalişan biriyim 2011_2012 de9 ay 2012_2013_6.5 ay çaliştık yani toplam çaliştıgımız 15 ay başkada yok şimdi 95 gündür bekliyoruz ki bizi işe alsınlar yıllarca hep böyle oldu siyasetçiler bizi kandırdı bende batı şehirlerinden birinde iş buldum deprem zede olarak gidiyordum ama malesef iş kur adam çaliştıracak diye gitmedim memleketimi terk etmek istemedi ölsemde burda ölecem dedim iş yerim yıkıldı bunun yanında bir çok vefat eden 1.derecede yakınlarım oldu şimdi soruyorum hani devlet sahip çıkacaktı hani devlet herşeyi düzenliyecekti hani devlet bize kol kanaat gerecekti bu devletin üniversitesini bitirdim o bile bi halta yaramıyor onun için hiç kimse kimseyi bize savunmasın sadece herşey menfaate dayalıdır hele özellikle sakalılar cemaat ehli islam fobisi olanlar gurup kurup zikir edenler bu bizden yardım edelim işe alalım deyip hakı olanı deyilde hakı olmayanı işe alanlar sizi çok iyi bilirim onun için HİÇ KİMSE BURDA SİYASİLERİ SAVUNMASIN HELE HELE DEDİĞİM GİBİ CEMAAT EHLİ OLANLAR GÜNDE 5 VAKİT NAMAZ KILIP onun bunun hakını yiyenler siz hiç konuşmayın buna hakınız bile yok bu halk ne fırtınalı denizler gördü ne hırçın dalgalarla savaştı bu günler bile vız gelir
aşkın kutluyer-2013-09-17
işkur çalışanları
burada helin diye bir arkaaşımız yorum yapmış iş kur depremde 7.000 kişi torpille almış diye yorum yapmış .iş kur aylarca eleman bulamıyordu çünkü kimse yoktu malesef hiç birimiz torpille girmedik kendi hakkımızla girdik eğer depremde bırakıp kaçmasaydın sende çalışanlar arasında olurdun biz 7.000 kişi depremin 1.gününde o zorluklara rağmen vanımızı dimdik ayağıda tutmanın gayesindeydik ya sen neredeydin yatıyormuydun helin arkadaşım.lütfen durup dururken çamur atma çünkü ben haksızlığı kabul edemiyorum.????????
aşkın kutluyer-2013-09-17
işkur çalışanları
benim sadece millet vekillerinden ricam milletin hizmetkarlarısınız çünkü bizler sizleri o makama seçtik vatandaşınıza çözüm bulun kendiniz çözümsüzlük yaratmayın.ahbaplarınıza hizmet etmeyin van halkına hizmet edin.ne kadar iş imkanı varsa millet vekilleri el atmış durumda.vekillerin halkına yapmış olduğu hizmet acaba çare bulmak mı yoksa vatandaşını çaresizliğe sürüklemek mi diye soruyorum ?????
öyle bir izlenim bırakın ki seçimlerde oy istemeye geldiğinizde yüzünüz olsun.eğer ben bu kadar yorum yapıyorsam niyetim sadece ekmeğimin kavgasıdır. umarım gerekli yerler anlar????????
aşkın kutluyer-2013-09-17
işkur çalışanları
okulların yaz tatiline girmesine 2 hafta kala milli eğitim toplantı salonunda sayın valimizi temsil eden yardımcısı,işkur müdürü,millieğitim müdürü,akp gençlik kolları yardımcısı bizlere toplantıda çalışmamızdan memnuniyetlerini sundular ve 2016 ya kadar devam edeceğini açıkladılar ve okulların kapanmasından işten 3 aylık çıkış verilecek ve okkullar açıldığında herkes çalıştığı kurumlarda devam edecekler.malesef şuan bizlerin üzerinde oyunlar oynanıyor.Ben soruyorum bizler bu yetkililere güven meyip te kime güvenelim birisi vali diğeri işkur müdürü ve millieğitim müdürü o halde bizlere bu açıklamaları ne diye yaptılar sözlerinin arkalarında durmalarını rica ediyorum.bizim işimizle oynayanları dilerim ALLAH da onların işini ellerinden alır.biz çalışanların gerçekten işe ihtiyacı var ihtiyacı mız olmasa zaten bu kadar dile getirmeyiz.dilerim bu dediklerim gerekli yerlere gider diye düşünüyorum???????
aşkın kutluyer-2013-09-16
işkur çalışanları
depremin 1.gününde işkur işe aldı o zamanlar bize yalvarıyordulardı.biz bu kadar zorluklar çektik şimdiyse bakan ve millet vekilleri kendi adamlarını işe yerleştirmek için biz 7.200 çalışanını hiçe saymanın peşindeler ben soruyorum siz millet vekilleri kime hizmet ediyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum bizler millet vekillerini bizim hakkımızı savunsunlar diye seçtik ama malesef bizleri daha çok mağdur etmenin peşindeler.şimdi oy zamanı gelip nasıl oy isteyecekler??? sayın erciş millet vekilimiz fatih çiftçi vekilimizden başka biz iş kur çalışanlarına sahip çıkan olmadı kendilerine saygılarımı sunarım yorum açık ve net.
yaşar-2013-07-08
deneyim
iş arayanlar hangi iş yerine gitse İLK istediği deneyim var mı sorusu sorulur ama siz almasan deneyi mi nasıl kazanırsın malesef durum bundan ibart-ettir............
mehmet zeki oğuzyer-2013-06-21
vanlı işsizler(depremzedeler)
vanda deprem olmadan önce herkesin kendisine göre kurmuş olduğu bir hayatı vardı.Ama depremden sonra hayat alt üst oldu Van halkı on yıl geri gitti.deprem esnasında iş-kur aracığı ile millete istihdam sağlandı iyi güzelde biz dedikki bizi denizden geçirin hükümet ne yapıyor bizi götürüp denizin ortasında bırakıyor alın bizden bukadar kurtulun kurtulabilirseniz bu kadar insanın umutlarıyla oynamamak gerek Van halkı olarak afet yaşadık işe ihtiyacımız var.Daha önce Türkiyede deprem olan illerde kalıcı iş istihdamı sağlandıda neden Vanda aynısı sağlanmıyor.
metin erçek-2013-06-20
işkur
allah hepsinin belasını versin milletvekiliymiş buymuş şuymuş yallan hepsi türkiyede sadece doğuda boyle
işsizlik sorunu var artik inanmayın
nuri-2013-05-27
yani biz şimdi is sahibi olduk Allah razı olsun valla
Bizi ekmek sahibi yaptılar allah razı olsun ki bu durumu siyasete bağlamıyıp dua etmemiz lazım allah razı olsun
suat-2013-05-19
işkur
hani 9 ay her yıl calışacaktık hazran15 te cıkışlarımız gelmiştir 7000 bin kişi cıkakac haberiniz varmı bundan
raif-2013-05-09
işçi
vanda şalışan iş kur elemanlarının kadro verebime ihtimali vaarmı emeği geçen gerkese müteşekiriz.....
sefa-2013-04-01
deprem
muradiye depreminde yıllar önce işe alınan kişi bu gün emekli oldu yada gölcük depreminde yıllar yılı çalışan kişi emekli oldu burada ev iş eş her şey kaybedilmişken bir gün pkk denildi birgün farklı şeyler ölüm kalım savaşı sırasında medyatik olan örenk olarak tvde çıkan kişi bu toplumu pisikolojik yıkıntıya ugratı bunun yanında iş olanagı verilmedi işkur denildi burada deprem geçirmemize ragmen bir kadro açılmazken izmirde ggs kapsamında işe alınan kişilere kadro verildi biz hükümetimizide iktidar parti yaptık ama hiç birgün yanımızda göremedik bir imkan istiyoruz
Mahir-2013-03-27
Sınıf ayrımı
Slm arkadaşlar...Öncelikle burası türkiye sınıf ayrımı var biz sınıfın dibiyiz.eski çağlardaki köle statüsündeyiz.asgari ücret açlıktan ölmemize yarıyo yani karın tokluğuna çalışıyoz...bu işkur çalışanlarına Allah yardım etsin işe yaramazlara muhtaç etmesin.Rısk veren Allah İnşallah zor günler yaşamış ve yaşamaya devam eden tüm insanlara hayırlı bi haber gelir....
aysee-2013-03-18
her yıl
süreklı olacak derken depremden sonrakı 2 yıl için mı her yıl içi mı süreklı olacak bılgısı olan var mı
helin-2013-02-19
hep aynı laf yeter allah aşına bizi kandırmayın
vanda işkur aldığı 7000 tane elemanı da torpille aldı hepsı akp yandaşları alındı madem eşitlik var neden ben yüksek okul mezunuyum benim adım 10 yıldır işkurda var da almıyorlar çünkü torpilim yok arık yalanı bırak iş yapın bizi bezdırdınız allah da sizi bildiği gibi yapsın şuan benım gibi okumuş binler genç boş geziyor niye onları almıyorlar iş verin akp milletvekilleri yalancılar artık yeter edi bese
siyasetçi-2013-02-03
kımı kandırıyorsunuz
ALLAH AŞKINA KIMI NEYLE OYALIYIP KANDIRIYORSUNUZ SADECE İŞ KUR VAR VANDA BAŞKA NE VAR YAA İŞSİZLIK BÖYLEMİ ÇÖZÜLÜYOR ALLAHTAN KORKUN MİLET ARTIK PATLADI PATLAYACAK YA BUNEE ESNAF KAN AĞLIYOR KIMSENIN ARTIK BU VAN MİLET VEKILERİNE AKP YONETIMINE ZEREE KADAR GÜVENİ KALMADI İŞ KUR ELAMANLARINI BILE PARYLA YERLEŞTIRIYORSUNUZ İL BAŞKAN YARDIMCILARII
AHMETSARI65-2013-02-02
NE ZAMAN KADRO
ADAPAZARINDA YAŞANAN DEPREM SONUCUNDA BİNLERCE İNSAN İŞ KUR ARACILIĞIYLA ÖNCE İŞE SONRA KADROYA ALINMIŞTIR. AMA VAN DEPREMİNDE İŞKUR ARACILIĞIYLA İŞE ALINAN İNSANLAR KADRODAN MAHRUM BIRAKILMIŞTIR..BUNUN ADI TAM BİR EŞİTSİZLİK VE AYRIMCILIKTIR..
van-2013-01-29
işkur ve akepe +VAN
SELAM TÜM TÜRKİYE ŞUNU BİLSİN Kİ SEÇİM DEN ÖCE VANA BİŞİİ YAPIMASA DEYİL BİR OY AKPYE AKP NİN İSMİ BİLE VANDA YASAK OLACAK ARTIK BİZDE HER İNSAN GİBİ KENDİ MİZİ BİLİYORUZ HADİ TOKİ YAPTI PARAİLE SATI MİLETİMİZE BİŞİ DEMEDİK SİZE İLK İP UCU VAN VE VANIN İLÇELERİNDE KENSEL DÜNÜŞÜM OLMAYA CAK AKP VE EŞ AKILARICA VANI YİYİE CEKLER ÖYLEMİ BÜYÜK LERİMİZİN Bİ SÖZÖ KILAVUZU KARGA OLAN BUR NU B .......Ç MAZ
mersin silifke-2013-01-05
işkur çalışalarına
türkiye genelinde işkur aracılıgı ile işe alınan tüm çalışanların işlerini kadrolu olmaları yapılmaları nı sayın başbakan recep tayyi erdogana arz ederiz mersin iş kur çalışanları.
Ylın-2012-12-26
Çok zor
Aslında bu söylentiler mümkün olabilir ak partinin 7000 işçiyi işe alması demek o sayının iki katına kendini sevdirmesi ve onları kendi safasına çekmesi demektir ama bu van için mümkün olamaz cünkü van bir kürt kenti ve iktidar kürlerin ekmek yemesini istemez bunu aklı başında şuuru yerinde olan herkes çok iyi biliyor ama iktidar eğer aksine ben kürtleri seviyorum ve onları batı illerinden ayırt etmiyorum diyorsa bunu ancak bu fakir fukarayı işe almakla evine aş girmesine vesile olmakla kanıtlar ve eger dürüst ve daletli bir partiyse bu garibanların üzerinden siyaset yapmaz onları oy kazanmak için kullanmaz saygılarımla
mezopotamya-2012-08-20
işkur
bu millet vekillerince yapılan açıklamaların hepsi siyasettir. diğerlerine kandığınız gibi bu laflarada kanmayın.ben bizat gülşen hanımla görüştüm kendi ağzıyla böyle bir şeyin olamayacağını dile getirdi. ayrıca 7000çalışanın oyuna falanda ihtiyaçları yokmuş. ümitlenmeyin. bu tamamen bir akp oyunudur.
mert-2012-07-17
selam
selam ya arkadaşlar kafama birsey takıldı sormak istiyorum bu işkur çalışma süresi vana özelmi yoksa tüm türkiyedemi uzatıldı beni aydınlatırmısınız teşekürler
ümit boğa-2012-07-10
İŞ KUR da çalışıyorum
ben mağdurum kadro istiyorum
ismail-2012-07-05
TEŞEKKÜR
VAN MİLET VAKİLERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER BİZE BU ŞANSI VERDİĞİ İÇİN ? VE İŞKURADA TEŞEKKÜR EDERİM VAN HALKI İÇİM GÜZEL BİR HABERDİ /SAYGILARIMLA (VAN MERKEZ)BOSTANİÇİ)
nrdim-2012-07-02
işkur
işkur çslışsnları olarak van milet vekilerimize çok teşekürlerimizi arz ediyoruz işkur elemanları olarak münetdarız allah razı olsun başbakanımızdan bir vanlı olarak gururduyuyoruz ve vana davet ediyoruz başbakanımızı saygılarımla arz ediyorum nedim kayuk v
halis DiLek-2012-07-01
müjde
€megi geçen HerKese SoNsuz Şükranlarımı Sunarım... Tüm Çalışan Arkadaslarımıza HayırLı oLsun... SayqıLaR....
yalancının-2012-06-30
mumu..
peki deprem sürecinde 2 ay çalıştırıp daha sonra işine son verenlere ne yapacaksınız. işiniz gücünüz zırt atmaktır yeter artık diyorum halkla alay etmeyin
işkur-2012-06-30
DepRemzeDe
ÖnceLikle ßunu Kunuyla iLgılenlerden ALLAH Razı oLsun...Herkese HayırLı oLsun

sayqıLarımı Sunarım...
muhammed-2012-06-30
teşekkür
bu konuda emeği geçen herkese tüm yetkililere yürekten teşekkür ederim.
yapılması gereken bir bir şeydi . hayırlı olsun.
erkan -2012-06-30
teşekür
gerçekten iyi bişey yaptılar allah razı olsun

YORUMLAR
Haberi

Arkadadaşınıza Gönderin


Van
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazetevan İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansına Abonesidir.
Yazılım ve Tasarım: VanWebTasarim
>