son dakika haberleri

İlker Başbuğ Kimdir ? İlker Başbuğ Neden Tutuklandı ? İlker Başbuğ Hayatı Biyografisi ! ~ Wikipedia (FT)

İnternet Andıcı Davası Kapsamında Tutuklanan Emekli Orgeneral, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Kimdir ?

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İlker Başbuğ Kimdir ? İlker Başbuğ Neden Tutuklandı ? İlker Başbuğ Hayatı Biyografisi ! ~ Wikipedia (FT)
Haber Yorumları
  • sadettin 2012-09-30 o bir mustafa kemaldir. o atatürkçüdür. yobaz değildir.yobazlara karıdır. laik tir. türkiyenin lailk ve demokratik olarak var olması için hayatını feda etmektdir.ona karı ve onun arkadaşlarına oynanan oyun sonuçsuz kalmayacaktır.bu gün gelen her şehit haberi bugünkü genel kurmay bşkanını ne kdar ilgilendiriyor. onun elemanları onun askeri her gün ölüyor. o sadece baş sağlığı diliyor.amerika ve bu günkü hükümetin memuru olmuş. salla başı al maaşı. tarih onuda yargılayacak. paşa ise yapsın bir darbede görelim. yürek ister darbe yapmak için. kelleyi koltuğa almak gerekiyor.sonuçta olan türk halkına olack. bir sabah uyndığımıza demokrasiden ve laiklikten eser kalmayacak işte o zaman kıyamet kopacak, amerika ve diğer kan emicler seyredecek halimizi. kardeş kardeşi kıracak ülke elden gidecek atamızın kemikleri sızlamayı bırak, inleyecek fırsatı imkanı olsa kalkıp gelecek mezardan dışarı.insallah ben yanılıyorumdur.

    Haber Tarihi : 06.01.2012  19:50:01 eklendi.

Orgeneral Mehmet İlker Başbuğ (d. 29 Nisan 1943, Afyonkarahisar), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 26. Genelkurmay Başkanıdır.

O dönem Osmanlı Devleti egemenliği altındaki Preševo(Sırbistan) kentinden Afyonkarahisar'a gelen bir aileye mensup olan Başbuğ, 1965 yılında Kara Harp Okulu'ndan, 1968 yılında Piyade Okulu'ndan mezun olmuştur.

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/10234_149238309689_127593634689_2706571_6187715_n.jpg2002 yılında orgeneralliğe terfi eden İlker Başbuğ 2002-2003 yıllarında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, 2003-2005 yılları arasında Genelkurmay İkinci Başkanlığı, 2005-2006 yıllarında Birinci Ordu Komutanlığı görevlerini müteakip 2006 yılı atamaları ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanmıştır.

Orgeneral İlker Başbuğ, 2008 yılı Yüksek Askerî Şûra kararları ile Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı görevine getirilmiş ve 30 Ağustos 2010 tarihinde yaş haddinden emekli olmuştur.

http://www.yeni1blog.com/wp-content/dosyalar/ilker-Basbug.jpg

Başbuğ, TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, TSK Üstün Hizmet Madalyası sahibidir.

Bayan Sevil Başbuğ ile evli olan Orgeneral İlker Başbuğ, 2 çocuk babasıdır.

İnternet andıcı davasının sanıkları, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Hasan Iğsız, Korgeneral Mehmet Eröz ve Yüzbaşı Murat Uslukılıç, davaya konu olan internet sitelerinin dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un onayı ile hazırlandığı yönünde ifade vermişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da 2 Ocak 2012 tarihinde İlker Başbuğ hakkında soruşturma başlatmıştı.

http://i.ensonhaber.com/resimler/galeri/444532_Basbugun_ozel_albumu_5.jpg

İnternet andıcı davası kapsamında "şüpheli" sıfatı ile ifade veren İlker Başbuğ, çıkarıldığı İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından TCK'nın 314/1. maddesi gereğince "örgüt yöneticiliği" ve 312/1. maddesi gereğince de "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlaması ile 6 Ocak 2012 tarihinde tutuklandı. Tutuklama kararının ardından Adli Tıp Kurumu'na götürülerek ve sağlık kontrolünden geçirilen İlker Başbuğ Silivri Cezaevine götürüldü.

Güncel |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler