son dakika haberleri

İŞTE ÖSYS Üniversite taban puanları 2011 - ÖSYM LYS Sınav Detayları

Üniversite taban puanları 2011 için buraya tıklayın! Üniversite taban puanları 2011 listesi bağlantısı burada! İşte Üniversite taban puanları 2011:

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İŞTE ÖSYS Üniversite taban puanları 2011 - ÖSYM  LYS Sınav Detayları
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.07.2011  22:15:00 eklendi.

2011 ÖSYS Üniversite Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı. 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ve Tercih İşlemleri için doğru yerdesiniz! 2011 ÖSYS Üniversite Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı.
ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre üniversite tercih işlemleri, 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak.

5 AĞUSTOS'TA SON BULACAK

2011-ÖSYS tercih işlemleri, 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2011 tarihi saat 17.00'de sona erecektir.


ÖSYM'den yapılan açıklamada, 2011-Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemlerinin, 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacağı ve 5 Ağustos 2011 tarihinde saat 17.00'de sona ereceğini duyuruldu.

2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun, ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden bugünden itibaren yayımlanacağı, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderileceği belirtildi.

Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecek veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebilecek. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacak.

2011-LYS sonuçları yarın saat 14.00'ten itibaren açıklanacağından, bilgi işlem sistemi yoğunluğunu da göz önüne alarak, adayların kılavuzu daha önceden edinmeleri yararlarına olacak.

Tercih işlemleri, kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecek. Tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekiyor.

Adaylar, tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabilecek. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar, doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine, tercih için başvuracak.

LYS'de Kilis Türkiye, FEM Kilis birincisi oldu

2011 LYS sonuçlarına göre Türkiye'nin en başarılı ili olan Kilis'te, FEM Dershaneleri geleneğini sürdürdü. FEM LYS'de MF, TS ve TM puan türlerinde il birincilerini çıkarmayı başardı.

Sonuçlara göre, MF puan türünde Abdulkadir Bulut, TS ve TM puan türünde Mehmet Vakıf Tazebay Kilis birincisi, yine MF puan türünde Merve Akis de ikinci oldu. Elde edilen başarı ile ilgili bir açıklama yapan Dershane Müdürü Metin Şergi, Kilis'in en köklü dershanesi olduklarını ve yılların tecrübe ve birikimlerini en iyi şekilde kullandıklarını anlattı. Öğrencilerin her türlü isteklerine mümkün olduğunca cevap vermeye çalıştıklarını kaydeden Şergi, başarıların artarak devam edeceğini vurguladı.


Şergi, "1995 yılından beri Kilis'te özverili ve deneyimli öğretim kadrosuyla faaliyetine devam eden dershanelerinin, her yıl olduğu gibi kendisine güvenen yüzlerce öğrenciyi başarıya ulaştırdı. LYS'nin uzun bir maraton olduğunu, bu maratonda sabırlı ve yoğun bir çalışma sezonu geçirdik. Kurum olarak tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenmeyi esas alan danışmanlık sistemine sahibiz. Her seviye öğrenciye hangi konunun ne şekilde anlatılacağının belirlendiği ve tüm öğretmenlerimizin tecrübelerinin paylaşıldığı haftalık düzenli zümre çalışmaları, isabet yüzdesi yüksek kaliteli ve bol dokümanla en büyük kaynak olan FEM dergileri sayesinde başarı elde ediyoruz. Yıl içerisinde sarf edilen emeklerin meyvelerinin alındığı tercih döneminde tüm dershane kadromuzla Kilisli öğrencilerin hizmetinde olacağız." şeklinde konuştu.


Şergi, bu başarılarının, büyük gayretler gösteren öğretmenlerin, idarecilerin, aile ve okulların olduğunu belirterek, gelecek yıllarda da başarılarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler