son dakika haberleri

İşte Hayat devam ediyor 3.Enson Bölüm izle neler yaşandı - dizi izle

Dizinin başarısının altında yatan önemli etkenlerden birisi de Hayat karakterini canlandıran Meltem Miroğlu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İşte Hayat devam ediyor 3.Enson Bölüm izle neler yaşandı - dizi izle
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.12.2011  14:20:00 eklendi.

Dizinin başarısının altında yatan önemli etkenlerden birisi de Hayat karakterini canlandıran Meltem Miroğlu.


İşte dizi hakkındaki yorumlar:

Dizi yerini iyice sağlamlaştırdı. Hayat karakterini canlandıran Meltem Miroğlu'nda ise bu kısa süre içinde büyük gelişme gözlemleniyor. (Dizinin tanıtım sloganı olan 'küçük insanların büyük hikâyesi' gibi bu da bir çeşit 'küçük gelinin büyük gelişimi' yani..) Belli ki izleyici dizinin bütün aşırılıklarını, sivriliklerini, şiddetini sevmiş.

Peki, her şey bu kadar yerli yerindeyken hikayeyi-ve çekimleri İstanbul'a almak neden? Aynı ortam olmayacağına göre aynı etki olabilir mi? Bölgenin görselliği, özellikleri diziye büyük avantaj sağlıyor. Şimdi neden bundan vazgeçilecek? HDE'un en büyük özelliği o yörede o insanların arasında geçen bir hikaye olması değil mi? Dizinin İstanbul'a taşınmasının hiçbir şey kazandırmayacağı kesin. Acaba kaybettireceği şeyler olacak mı? Çok mümkün. Aynı büyü yakalanamayabilir. Bekleyip göreceğiz.

Bir de üçüncü bölümün özellikle sonlarına doğru o kadar çok mesaj vardı ki ve bunlar öylesine izleyicinin kafasına dan dan vurur haldeydi ki pek çok kişinin 'bu kadarı da olmaz' diye yakındığına tanığım. Bu mesajların açık propaganda havasında değil de hikayenin içine ustalıkla yerleştirilerek verilmesi daha etkileyici olacak, izleyiciyi de rahatsız etmeyecektir


Hayat Devam Ediyor


‘Hayat Devam Ediyor’un ikinci bölümü de Cuma günü televizyonların en çok izlenen yapımı oldu.

Mahsun Kırmızıgül’ün televizyon için yazdığı ve genel yönetmenliğini yaptığı hikaye daha yayınlanmadan fırtınalar koparıyordu zaten. Kırmızıgül, ciddi ve bol mesajlı yapımlarıyla, sabun köpüğü değil de Yılmaz Güney ekolü sinemacılıkla, müzik kariyerinin iyice önüne geçeceğini artık kesin kesin belli etti.

Dizideki Hayat, aynı gün yayınlanan ‘Bir Çocuk Sevdim’deki Mine gibi, genç yaşta, ama başka bir coğrafyada, sevdiği çocukla evlilik dışı bir ilişkiye girdiği için hayatı kendi kontrolünün dışına çıkan bir kız.
İstanbul’daki Mine sevdiği gençten hamile kalıp, bir de ortada kalınca, babasının yakışıklı patronu Bülent İnal ona sahip çıkıp evlendi. Şimdi Hayat’ın durumunu görünce, gel de Mine’ye acı..

Hayat, 15 yaşında. Evlenmeden sevdiği çocukla seviştiği için töre gereği öldürülmesi gerekirken, kendisine dedesi yaşında bir talip çıkınca, kızı ona veriyorlar. Talip ise Rana Cabbar. Ki çok affetsin, o ‘Aşk-ı Memnu’da “Ednan Bey çağırıyor” derken bile ben kaçacak delik arardım. Çok korkarım kendisinden.

Özetle, Mine koca konusunda, Hayat’dan bir kaç adım daha şanslı.


‘Hayat Devam Ediyor’ sinematografi açısından rakiplerini geride bırakıyor. Her sahneye belli ki çok büyük özen gösteriliyor, senaryo durağan değil, akıcı, hikaye de eleştiriler alsa da bence güzel. Ancak yine ve yeniden oyunculuklara değinecek olursak, çok abartılı. O gözyaşları sel oluyor, o gözler titriyor, neredeyse kan fışkırıyor, beyin damarları gözüküyor. Bütün erkekler bağırıyorlar, herkes birbirini itiyor, savuruyor. Bu biraz daha azaltılsa, verilecek tüm mesajlar da daha doğru verilir gibime geliyor.

Bir küçük notum da Cennet Anne’ye; o da perişan bir hayat sürüyor, kuma da var malum, hem de kızı verdi dedesi yaşında adama. Ama şekilli alınmış kaşları ve botokslu alnıyla, bu defa da biz ikna olmuyoruz.

Zirveye Giden Yol
George Clooney’nin dördüncü uzun metrajlı yönetmenlik deneyimi politik dram ‘The Ides of March’ bizde ‘Zirveye Giden Yol’ adıyla gösterime girdi.

ER’ın yakışıklı doktoru Ace’den Hollywood’un en ciddiye alınan aktör ve yönetmenlerinden biri haline gelme başarısını gösteren George Clooney’e şapka çıkarıyorum.

Film başkanlık seçim kampanyasında görev alan bir danışmanın gidip gelmelerinin hikayesini anlatırken, politikanın kirli yüzünü de gayet anlaşılabilir bir dille gözler önüne seriyor.

Stephen Meyer rolünde Ryan Gosling muhteşem bir performans göstermiş. Genç yaşına rağmen, bence Hollywood’un en cool isimlerinden biri. Tipi her türlü karakteri kaldırabiliyor ve yakışıklığı oyunculuğunun önüne geçmiyor. Clooney onunla yol birliği ederek süper bir seçim yapmış. Diğer aktörler de rollerine cuk oturmuşlar. Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti, Evan Rachel Wood, Marisa Tomei ve tabii George Clooney.

Pucca Açıldı

Pucca ismiyle Blog yazan bir kadın yazarımız vardı. ‘Küçük Aptalın Büyük Dünyası’ isimli kitabı da çok satanlar listesinin tepelerindeydi uzun zaman. Kendisini yıllardır gizledi Pucca. Babasını yazdı, aptallıklarını yazdı, erkekleri yazdı. Herhalde PR’cısı “Atıl Kurt!” demiş ki, haftasonu hangi gazeteyi açsam Pucca vardı. Selen Işık‘mış. Ayşe Arman’a ve İzzet Çapa’ya konuk olmuştu. Galiba Okan Bayülgen’e de konuk olacakmış. Vardır bir sebebi. Hayırlı olsun.
 

Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler