son dakika haberleri

Facebookta Webcam Açmak Nasıl Yapılır? Görüntülü Sohbet

Facebook görüntülü konuşma nasıl yapılır? Facebook görüntülü konuşma sorunu problemi nasıl aşılır?

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Facebookta Webcam Açmak Nasıl Yapılır? Görüntülü Sohbet
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.03.2012  15:16:00 eklendi.

Facebookta Kameralı Görüntülü Videolu Webcam Açmak Sohbet Konuşma Nasıl Yapılır?


Hayatımıza ilk olarak MSN sohbet programı ile giren görüntülü sohbet özelliği artık Facebook’ta… Face de kamera açma özelliği artık kullanılabiliyor. Face görüntülü konuşma özelliği yakın dönemde yenilik üzerine yenilik yapan sitenin donanımlarına kattığı yeni özelliği oldu. Artık Facebook cam açma mümkün oldu. Kullanıcılar artık Facebook görüntülü chat sohbet olanağı ile yakınları ve arkadaşları ile anlık görüntülü iletişim kurabilecekler. 


Facebook görüntülü konuşma nasıl yapılır? Facebook görüntülü konuşma sorunu yaşayanlar bu problemi nasıl aşabilirler? Facebook görüntülü sohbet nasıl yapılır? Facebook kamera açma özelliği ile artık sizlerde başka birçok sosyal ortamda bulunan özelliği kendi sayfanızda kullanabileceksiniz. Görüntülü sohbet kullanmak isteyenlerin sık karşılaştıkları Facebook kamera ayarları sorunlarına dair çözüm önerilerini de ilerleyen yazılarda sizlerle paylaşacağız. Görüntülü sohbet etmek isteyenlerin nadiren Facebook kamera problemi sorunu yaşadıklarına dair yorumlar yapılıyor. Facebook kameralı chat problemlerinin büyük bölümü kullanılan kameraların yazılımları ile ilgili oluyor. 


Yeni özellik sayesinde sadece sohbet değil Facebook kameralı okey oynamak ve diğer Facebook uygulamalarında da görüntü özelliğini kullanmak mümkün. Facebook kameralı sohbet ayarları ise tahmin ettiğinizden de kolay. Facebook’ta cam açmak için yapmanız gereken siteden küçük bir uygulama indirmek. Facebook’ta kamera açma yamasını bilgisayarınıza indirdikten sonra bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.


Sosyal ağ müdavimlerinin en çok kullandıkları Facebook 800 milyona yaklaşan kullanıcı sayısı ile artık alanında bir dev olmaya doğru ilerliyor. Son zamanlarda zaman tüneli ve benzeri birçok uygulama ile atağa geçen Facebook bu aralar görüntülü sohbet etme imkanını da üyeleri ile paylaştı. Facebook ailesinin yeni ARGE çalışmaları neticesinde artık face ortamında videolu görüşmeler yapılabiliyor. Facebook üzerinden videolu görüşme yapmak için gereken ayarları ve takip edeceğiniz yolu aşağıda görebilirsiniz.


Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapınız. Facebook video uygulamasını kullanabilmeniz için http://www.facebook.com/videocalling adresinden gerekli yazılımı indirerek bilgisayarınıza kurunuz. Bu yazılımı kurduktan sonra sohbet sayfasından arkadaşlarınıza görüntülü konuşma daveti göndererek kamera ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Tabi görüntülü konuşma için arkadaşınızın daveti kabul etmesi gerekecektir.


Bilim - Teknoloji |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler