son dakika haberleri

Atık malzemelerle hayallerindeki müzik aleti yaptılar - Yerel Haberler Muradiye Haberleri

Van'ın Muradiye ilçesinde öğrencilerin yaptıkları müzik aletleriyle verdikleri konser büyük alkış aldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Atık malzemelerle hayallerindeki müzik aleti yaptılar - Yerel Haberler Muradiye Haberleri
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.02.2012  19:37:00 eklendi.


ÖĞRENCİLER HAYALLERİNDEKİ MÜZİK ALETLERİNİ YAPTILAR


VAN'DA SERGİLETTİKLERİ MÜZİK ALETLERİ İLE DAVETLİLERE KONSER VEREN ÖĞRENCİLER BÜYÜK ALKIŞ ALDI


Van'ın Muradiye ilçesinde öğrencilerin yaptıkları müzik aletleriyle verdikleri konser büyük alkış aldı.
İlçeye 10 kilometre mesafedeki Köşk Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri, atık malzemelerle hayallerindeki müzik aletlerini yaparak sergi açtılar.

Serginin açılışına katılan Kaymakam Erol Tanrıkulu'na bilgiler veren müzik öğretmeni Neşe Sarp, öğrencilere atık malzemelerden müzik aletleri yapmalarını istediğini belirterek, "Öğrencilerin yaptıkları müzik aletleri tamamen kendi hayallerindeki ve kendilerinin yaptıkları çalışmalardır. Öğrencilerimiz değişik ve bir o kadar da anlamlı bir çalışma çıkardılar. Bunları herkesle paylaşmak için böyle bir sergi düzenledik" dedi.


Müzik aletlerini yapan öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Tanrıkulu, onların hayal dünyalarındaki müzik aletlerini yaparak aslında ne kadar yetenekli olduklarını gösterdiğini söyledi. Tanrıkulu, "Biz de bu çocuklarımızın bu yeteneklerini işlemeleri için onlara bütün imkanları seferber edeceğiz. İlçemizde açmış olduğumuz bağlama ve gitar kursları yanında çocuklarımıza Köşk köyü muhtarımızın sponsorluğunda 10 adet keman alarak keman kursu ve akabinde piyano kursu açacağız.

Daha önce duyurularını yaptığımız mayıs ayı içinde çeyrek ve yarı finali, haziran ayı içinde de finalini yapacağımız '7'den 77'ye yetenek biziz Muradiye' yarışmasını yapacağız. Bizim buradaki amacımız daha küçük yaşlarda çocuklarımızın yeteneklerinin farkındalığı ile birlikte işleterek onların hem kendi hayatlarını hem de dünyayı güzelleştirmelerine vesile olmaktır.

Yüce Allah bütün insanlara değişik yetenekler bahşederek dünyaya göndermiştir. Yeter ki biz onlara fırsat verelim. Bu yeteneklerini ortaya çıkarmalarına ve geliştirmelerine
olanaklar sağlayalım" dedi.


Okul müdürü ve müzik öğretmeninden bu müzik aletlerini kullanarak bir müzik ritim orkestrasını kurmalarını da isteyen Kaymakam Tanrıkulu, her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Yapılan müzik aletlerini de bir süre inceleyen Kaymakam Tanrıkulu, öğrencilerin yaptıkları aletlerle verdiği müzik ziyafetini de keyifle dinledi.


Serginin açılışına Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Sarıtaş, Hakim Fatih Serdar Köken, İlçe Emniyet Müdürü Oktay Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Akif Yorulmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Muradiye |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler