son dakika haberleri

113 milyon TL'lik borç yapılandırıldı - VAN HABERLERİ

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme önceki gün sona erdi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yapılandırma çalışmaları nedeniyle Sosyal Güvenlik Van İl Müdürlüğü, tarihinin en yoğun günlerini yaşadı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
113 milyon TL'lik borç yapılandırıldı - VAN HABERLERİ
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 03.06.2011  10:48:00 eklendi.

113 milyon TL'lik borç yapılandırıldı

 
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik düzenleme önceki gün sona erdi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yapılandırma çalışmaları nedeniyle Sosyal Güvenlik Van İl Müdürlüğü, tarihinin en yoğun günlerini yaşadı.

Yapılandırma çalışmalarından Van´da 9 bin 669 kişi yararlandı. Sosyal Güvenlik Van İl Müdürlüğü, yapılandırma çalışmaları kapsamında 113 milyon 78 bin 998 TL borcu yeniden yapılandırdı. Van Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, mesai mefhumu gözetmeden tüm personelleri ile vatandaşlara hizmet verdiklerini belirterek, personellerine teşekkür etti.

Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Yönelik Düzenleme ile vatandaşlar devlete olan borçlarını yapılandırdı. Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırması olarak nitelendirilen yapılandırma çalışmalarına vatandaşlar da beklenenden daha fazla ilgi gösterdi.

Özellikle Bağkur borcundan dolayı emekli olamayan vatandaşların ilgi gösterdiği yapılandırma çalışmalarında borcunu yatıran mükelleflere emeklilik hakkı doğdu. Emekli olma umudu ve borcunu yapılandırma amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat eden 9 bin 669 kişinin borçları yeniden yapılandırıldı. 113 milyon 78 bin TL´lik borcun yapılandırıldığı af kapsamında vatandaşların ilgisi herkesi memnun etti.

01 Haziran´da tamamlanan yapılandırma çalışmalarından dolayı Van Sosyal Güvenlik Kurumu da tarihinin en yoğun günlerindin biri yaşandı. Sabah erken saatlerde kuruma giderek sıraya giren ve borcunu yapılandırmak isteyen mükellefler, zaman zaman görevlilerin yetersizliğinden şikayetçi oldu.

113 MİLYON TL  YAPILANDIRILDI

Yapılandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından görüştüğümüz Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, yapılandırma çalışmalarına büyük ilgi gösterildiğini ve 9 bin 669 kişinin borçlarının yeniden yapılandırıldığını aktardı.

Tümsek yaptığı açıklamada, "6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve diğer bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun hükümlerinden yararlanmak amacıyla yapılacak son başvuru süresi 31 Mayıs 2011 tarihi itibariyle sona ermiştir.

31 Mayıs günü başvuruların son günü olması nedeniyle işverenlerimiz ile sigortalılarımızın müracaatlarının tamamı alınana kadar Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerimiz ve Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz açık tutulmuştur.

Tüm sigortalı ve hak sahiplerinin yapılandırma işlemleri resmi tatil günleri dahil olmak üzere geç vakitlere kadar çalışılarak başarıyla tamamlanmıştır. Bu nedenle mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan tüm personellerime çok teşekkür ediyorum.

Yapılandırma çalışmaları kapsamında 5 bin 535 4/b (Bağ- kur)´lu, 4 bin 134 işveren olmak üzere toplam 9 bin 669 kişinin toplam 113 milyon 78 bin 998 TL borcu yapılandırıldı." dedi.

Prestijhaber

 |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler