son dakika haberleri

Van’da Kurumsal ve Beşeri Kapasite Geliştirme projesi...

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle Van İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından yürütülen Kurumsal ve Beşeri Kapasite Geliştirme projesinin kapanış ve sertifika takdim töreni düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da Kurumsal ve Beşeri Kapasite Geliştirme projesi...
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.07.2019  16:02:00 eklendi.

Van AFAD İl Müdürlüğünün talebi doğrultusunda DAKA’nın 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Microsoft Office paket programları ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimlerini tamamlayan AFAD personeline düzenlenen törenle sertifikaları verildi.


AFAD İl Müdürlüğünün konferans salonunda düzenlenen törende konuşan AFAD İl Müdürü Osman Uçar, DAKA’nın projelerine sağladığı teknik destekle ilk etapta 38 personele verimli çalışma usulleriyle sürdürülebilirliğin sağlanması, verilerin daha sağlıklı işlenilmesi ve kaliteli kamu hizmetleri sunumu hedefiyle Microsoft Office paket programları eğitimi verildiğini belirtti. Projenin ikinci etabında ise 18 kurum personeline niteliksel veriler aracılığıyla sorun analizi yapma ve bu sorunu çözmeye yönelik hedef analizi, paydaş analizi, strateji analizi gibi metotların AFAD’a kazandırılması hedefiyle ‘Proje Döngüsü Yönetimi’ eğitimlerinin verildiğini ifade eden İl Müdürü Uçar, “Kurumsal ve beşeri kapasite geliştirme adı altına verilen 15 günlük eğitimlere 41 kurum personeli katıldı. Kurumumuz bu eğitimler sonundaki kazanımlarıyla su altı arama, dağcılık, köpekli canlı arama gibi branşlarda hem bölgemizin hem ülkemizin sivil savunma topluluklarına hem de uluslararası sivil savunma topluluklarına hizmet sağlayacak bir eğitim ve tatbikat sahasını ilimize kazandırmak gibi bir hedef belirlemiştir” dedi. 

 


 

Teknik destek konusunda ellerinden gelen desteği sağlamaya devam edeceklerini dile getiren DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ise, “Bu işin iki ayağı var; hem kurumsal kapasite anlamında hem de kişisel gelişim anlamında alınması gereken eğitim olarak görüyoruz. Tabi bir eğitim yeterli değil. İleri ki aşamada bunun bir adım ilerisini daha yapabiliriz. Bundan sonraki süreçlerde kurumsal kapasitenizi geliştirmeye yönelik farklı alanlarda da bize başvuracağınız teknik destek başvurularını kurum olarak mevzuat çerçevesinde elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu. 


Tören, sertifika dağıtımı ve ardından toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. Törene AFAD İl Müdürü Osman Uçar, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Birlik Müdürü Sadi Ekin ve kurum personeli katıldı. 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler