son dakika haberleri

Vanlı Taekwondocular önce kitap okuyor, sona antrenman yapıyor

Vanlı 100 taekwondocu kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek için her antrenman öncesi 15 dakika kitap okuyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Vanlı Taekwondocular önce kitap okuyor, sona antrenman yapıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.05.2019  12:24:00 eklendi.

 Türkiye Taekwondo Federasyonu İl Temsilcisi Murat Yazlık ve Antrenör Yusuf Gürcan’ın koordinatörlüğünde Türkiye de bir ilk olarak başlatılan “Taekwondocular kitap okuyor” projesi hayata geçti.


Tuşba Gençlik Merkezi’nde 100’e yakın taekwondocu antrenmana başlamadan önce 15 dakika kitap okuyor. Milli takım yolunda çalışmalarına devam eden ve Türkiye şampiyonalarına hazırlanan sporcular bunun yanında kitap okuma alışkanlığı da kazanıyor.


Bu projenin en büyük amacının çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılması olduğunu belirten Türkiye Taekwondo Federasyonu İl Temsilcisi Murat Yazlık, bunun yanı sıra çocukların dünyaya bakış açısının güzelleştirme, vatanına, milletine, bayrağına sadık, dürüst ve ilim irfan sahibi bireyleri topluma kazandırmak olduğunu söyledi.


Yazlık, “Sporcularımız hem eğitimlerinden geri kalmamak hem de daha başarılı bir spor hayatı yaşamak için antrenman öncesi 15 dakika kitap okuyor. Kitap okuma alışkanlığı ile birlikte sporda da başarıyı yakalama şansları oldukça iyi. Sporda elde ettikleri başarılar onların eğitim hayatına da olumlu etkisi oluyor. Bu uygulama öğrencileri mutlu ettiği gibi ailelerini de mutlu ediyor. Çocuklarının antrenmanlarını izlemeye gelen aileler de kitap okuyarak, kendilerini geliştirme, kitap okuma alışkanlığı kazanıyor. Sporun yanında çocuklarımızın eğitimine de büyük önem veriyoruz. Sporcularımızın bir yandan spor yaparken, diğer yandan eğitimlerinde geri kalmamak adına yaptığımız bu uygulama oldukça önemli. Çocuklara spor yapmayı ve spor yaparken de kazanabilecekleri başka davranışları da öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler