son dakika haberleri

Van Şoförler Odası Seçimi Başladı

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı 27. Olağan Kongresi başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Şoförler Odası Seçimi Başladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.01.2018  13:39:00 eklendi.

Van Şoförler Odası Başkanlığı seçimi için üyeler bugün sandık başına gitti. Van Anadolu Öğretmen Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Divan kurulunun oluşturulmasından sonra başkan adayları M. Emin Tuğrul ve Faruk Alpaslan kısa bir konuşma yaptı.


Açılış konuşmasını yapan başkan adayı M. Emin Tuğrul, ‘’Değerli dostlar dört yıl önce bize bu salonda yetki verdiniz. Bizde hizmeti esas alarak 4 yılı geride bırakmış olduk.  4 yıl boyuncu hiç kimseye kapımızı kapatmadık. Her daim şoför esnafımızın yanında olduk ve onların sorunlarının çözümleri için canla başla çalıştık. Biz yine burada sizlerden tekrar yetki istiyoruz. 1954 ile 2014 yılları arası yaklaşık 60 yıldır Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na müfettiş gelmedi. Biz şikayetlere maruz kaldık, öyle bir hale getirdiler ki her altı yada 3 ayda bir odamıza müfettişler tarafından denetimler yapıldı. Yapılan hiçbir denetimde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı ve odamız hiçbir cezai işlem ile karşı karşıya bırakılmadı. Bizim kimseye verilmeyecek hesabımız yok. Alnımız ak, başımız dik. seçimin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum'' dedi. Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan adayı Faruk Alpaslan, ‘’Değerli arkadaşlar, bir dört yılı daha geride bıraktık. 4 Yıl önce yine bu salondu tercihinizi yapmıştınız. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu genel başkan yardımcılığına yine ben seçildim. Buda yine sizlerin sayesinde oldu. Bu zaman kadar her daim sorunlarınızı gündeme getirdik ve sorunları çözmede çaba harcadık. 4 yıl önce yine bu salonda verilen vaatler vardı. O Vaatler yerine getirildi mi? Bizden 4 yıl önce bu görevi devralan arkadaşlarımız ne yaptı sormak isteriz. Yine sizler istediniz ben tekrar başkan adayı oldum. Bu seçimin barış ve kardeşlik içinde bitmesini temenni ediyorum’’ dedi. 

 

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimine M. Emin Tuğrul Beyaz liste, Faruk Alpaslan ise Kırmızı oy pusulası ile seçime girdi. 


Van Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlık seçiminde 8 sandıkta da birinci çıkan 1133 oy alan M. Emin Tuğrul seçimi kazandı. Emin Tuğrul'un yakın rakibi Faruk Alpaslan ise 817 oy aldı.

 

Kaynak: Bisesvan

Haber   : İlhan Siyahtaş

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler