son dakika haberleri

Van’da ‘Kırsal Turizm’e 12 milyon TL destek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Van İl Koordinatörü İbrahim Başak, Van’daki ‘Kırsal Turizm’ yatırımına 12 milyon TL değerinde destek verildiğini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da ‘Kırsal Turizm’e 12 milyon TL destek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.11.2017  16:00:00 eklendi.

 Van’da “Kırsal Turizm” programı doğrultusunda kırsal alanlarda yapılacak turizme dönük yatırımlara hibe yoluyla destek veren TKDK, nüfusu 20 bini geçmeyen yerleşim alanlarında hazırlanan projelere öncelik tanıyor.

 

Van'da uygulanan program kapsamında verilen hibe destekleriyle birçok ilçede ilk kez otel açıldığını belirten TKDK Van İl Koordinatörü İbrahim Başak, otel bulunmayan ilçelerde bu yöndeki yatırım taleplerinin artmaya başladığını söyledi.

 

Kırsal turizm alanında şu ana kadar birçok projeyi desteklediklerini, bunlar arasında aqua park, restoran ve otel gibi yatırımların olduğunu anımsatan Başak, bu destekleme kapsamında 12 milyon liralık yatırımın bölgeye gelmesini sağladıklarını ifade etti.


“Destek verdiğimiz otel ve tesislerimizde boş yer yok”

 

Destekledikleri kırsal turizm tesislerinin tam kapasiteyle çalıştığını belirten Başak, “İnsanların kurumumuza ilgisi çok fazladır. Yatırım yapmak isteyen çok fazla girişimcimiz var. Biz onlarla irtibat halindeyiz. Destek verdiğimiz otel ve tesislerimizde boş yer yok. Gelecek çağrı dönemlerinde en fazla payı alarak Van turizmine gerekli hassasiyeti tekrardan yinelemek istiyoruz. Ayrıca aynı zamanda da bu desteklerin KDV ve vergi muafiyeti de söz konusudur” dedi.

 

Öte yandan, kırsal turizm kapsamındaki yatırımlar, 500 bin Euro’ya kadar destekleniyor. 42 ili kapsayan programla kırsal bölgelerde turizm yatırımlarını artırmayı hedefleyen TKDK, projelerin uygulandığı yerleşim yerlerinin bu alandaki kapasitelerini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler