son dakika haberleri

YABANCI DİL ÖĞRENİRKEN YAPILMASI GEREKENLER

Yabancı Dil öğrenmek uzun vadeli ve asla bitmeyecek bir maceraya giriş. Dünya üzerindeki hiçbir birey anadilini tam olarak öğrenemeyip

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
 YABANCI DİL ÖĞRENİRKEN YAPILMASI GEREKENLER
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.11.2018  08:41:00 eklendi.

Yabancı Dil öğrenmek uzun vadeli ve asla bitmeyecek bir maceraya giriş. Dünya üzerindeki hiçbir  birey anadilini  tam olarak öğrenemeyip "kendi dilimi öğrendim biliyorum artık"  diyemezken yabancı bir dil için  "öğrendim" demek ne yazık ki zorlu bir süreç. Türk Amerikan Derneği Şişli İngilizce Kursları eğitmenleri diyor ki ; Bizlerin  kilit noktası uzun vadede belki tüm  yaşamımız boyunca sürekli olarak o dilin içinde olmak benimsemek ve aktif bir şekilde kullanabilmek. Dil öğrenme serüveninde etkili olacak, belki bazıları bilinen ancak bazıları ufak ayrıntılar içeren fikirler vermeye ve bir nevi dil öğrenme maceranızda ki en önemli yöntemlerin bir arada görülebileceği bir yazı hazırladık.

 

Her şeyden önce bilmemiz gereken en önemli ayrıntı farklı bir dil öğrenirken teorik, zorlayıcı ve sıkıcı bir zorunluluk olmaktan çıkarmamız gerekmektedir. Dili geçilmesi mecbur bir meşgale okunduktan sonra bir daha yüzüne bakılmayacak bir kitap gibi asla görmemeliyiz hem başarısız oluyor hem de işin zevkine varamayabiliriz. Şişli İngilizce Kursları eğitimi sıkıcı olmaktan çıkarıyor başarılı eğitmenler ile çalışmak sizi her zaman bir sıfır önde başlatmaya yardımcı olacaktır. Dili kullanmak, onu yaşamımızın önemli bir parçası haline getirmek, hatta onu bir yaşam biçimi haline getirmek bu işi daha da kolaylaştıracaktır buna emin olabilirsiniz.

 

Diğer bir önemli konuda ; cesur olmak! Cesaret sizlerin bu süreçte en önemli ilkeniz olmalı. Bol bol hata yapmaktan çekinmemeli ama "mutlaka" farklı bir şey yapmak gerektiğini bilmelisiniz. Haftada 10 saat gidilen dil okullarında aldığınız  bilgiler aktif bir biçimde kullanılmadığı takdirde, hiç bir şey ifade etmemektedir Türk Amerikan Derneği Şişli İngilizce Kursu ömür boyu sürecek etkinliklere sizi davet ediyor. Öğrendiklerimizi sözlü ve ya yazılı ifade ederken özgür olmaktan çekinmemeniz gerektiğini de vurguluyorlar. Yaptığımız hatalar ileride bize eğlenceli gelecek, güzel bir anı olarak geri dönecektir. Hasılı, dili kullanma konusunda istekli ve korkusuz olmalıyız. Çünkü öğrenme süreci işin teoriden çıkıp kullanıma geçmesiyle başlamış bulunacaktır.


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler