son dakika haberleri

Turizm fuarında Gevaş ürünlerine yoğun ilgi

Van’da düzenlenen 8. Van Turizm ve Seyahat Fuar’ında Gevaş Belediyesi tarafından açılan ve ilçenin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı stant, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
 Turizm fuarında Gevaş ürünlerine yoğun ilgi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 30.09.2017  11:35:00 eklendi.

Van’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 8. Van Turizm ve Seyahat Fuarı devam ediyor. Van Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden kamu kurumu ve şirketlerin ürünlerini tanıttığı fuarda Gevaş Belediyesi’nce açılan stant ilgi odağı oldu.

 

İlçeye has Gevaş fasulyesi, şeker pancarı, ceviz, elma gibi sebze ve meyveler, otlu peynir çeşitleri gibi ürünlerin yanısıra unutulmaya yüz tutmuş hayvancılık ve tarımsal aletleri ve eski ev aletleri ile Gevaş’ı anlatan ödüllü fotoğraflar ve kaymakamlık kadın merkezine ait ürünler yer alıyor.

 


Fuarla ilgili açıklama yapan Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, “Gevaş, Akdamarıyla, sahilleriyle, doğal ve tarihi değerleriyle bölge turizminin en büyük potansiyeline sahiptir. Bizim de bu potansiyeli daha işler kılma gibi bir misyonumuz ve sorumluluğumuz var. Bu tarz fuarlar da hem tanıtım açısından fırsat sunmakta hem de turizm sektörünün tüm aktörlerini buluşturma imkanı sunmaktadır. Biz de bu düşünceyle Gevaş Belediyesi standıyla fuarda yerimizi aldık. Fuarımızı geçen seneye göre çok daha canlı ve etkili gördüm. Yurtiçi ve yurtdışı katılım çok iyi. İran potansiyeli burada da kendini çok açık gösteriyor. Van ve bölge için hayırlara vesile olacağına inanıyorum. Van gelecekte bölgenin turizm başkenti olacaktır” dedi.

 

 

 

 


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler