son dakika haberleri

Gevaş Belediyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Gevaş Belediyesi Kış,Bahar,yaz demeden tüm alanlarda ve tüm faaliyetlerde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
 Gevaş Belediyesi çalışmalarına aralıksız devam ediyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 03.07.2020  22:18:00 eklendi.

Gevaş Belediyesi , Murat Sezer Başkanlığında çalışmalarına tüm alanlarda hız kesmeden devam ediyor. Gerek sosyal yardımlar, sosyal etkinlikler gerek koronavirüs sürecinde yapılan dezenfeksiyon çalışmaları , gerek yardımlar ve destekler olsun gerekse ilçedeki yol yapım, onarım ,temizlik işleri gibi belediye çalışmalarında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

KORONAVİRÜS SÜRECİNDE YOĞUN ÇALIŞMA ve EVDE KAL ÇAĞRISI


Gevaş Belediyesi ,tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sürecinde ilçe merkezinde yolları yıkayayarak dezenfeksiyon çalışmalarında, iş yerlerinde, kurum binalarında, okullarda dezenfeksiyon ve temizlik işlerine yoğun çaba harcayarak Kovid-19 hakkında maske takılması , sosyal mesafeye uyulması gibi konularda bilgilendirmeler yaparak evdekal çağrısında bulundu ve  Korona Virüs sürecinde salgınına karşı ürettiği maskeleri vatandaşlara bedava dağıttı.

KORONA VİRÜS SÜRECİNDE DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARIYLA ALANLAR TEMİZLENDİ


Gevaş'ta Belediye başkanı  Murat SEZER'in talimatları ile ekiplerin koronavirüs tedbirleri kapsamında sokaklarda ve insanların sık kullandıkları alanlarda genel temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları yapıldı.

 


Bu çalışmalar kapsamında hijyen seviyesi en üst düzeye çıkartılarak yapılan çalışmalarla Cadde, sokak , otogarlar ve toplu kullanım alanları kompile yıkanıp dezenfeksiyon edildi.
HİZMET SEFERBERLİĞİNDE YOĞUN BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLDÜ


Gevaş Belediyesi ekipleri bir yandan Koronavirüs salgınına karşı mücadelesini sürdürürken bir yandan da sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek Gevaş'ın dört bir yanında çalışmalarına aralıksız devam etti.Gevaş Belediyesinin yaptıpı çalışmalar;


- 13 adet metruk bina yıkımı ve taşınması


- Düzenli olarak cadde, sokaklar, iş yerleri, resmi kurumlar ve toplu kullanım alanları  dezenfekte  edilmesi


- İlçemizde bulunan sokak hayvanlarının beslenmeleri 


- İlçemizde dezenfekte tünelinin yapılması 


- Sahil boyu çevre temizliğinin yapılması


- 2.5 km stabilize yol çalışması yapıldı


- Maske üretimine devam edip günde yaklaşık 500 maske dagıtmaktayız


- ilçe merkezinde yaklaşık 350 kamyon kül, çöp ve enkaz toplandı


- 62 metre büz döşemesi ve 198 metre kroger boru döşemesi yapıldı


- 7 Adet toplamda 3 km arazi yolu yapıldı


- ilçemizde vatandaşlarımızın sebze ve meyve üretimini kolaylaştırmak için yaklaşık 300 vatandaşımıza nebati toprak taşınması


- Van Gölünde yaşayan tek canlı olan İnci Kefallerinin, tatlı suya göçlerini kolaylıkla yapabilmeleri için derelerin gölle bütünleştiği geçiş güzergahlarını temizlenip geniştirilmesi


- Zabita ekiplerimizin günlük düzenli olarak fahiş fiyatlarla karşı denetlemelerini sürdürmesi


- İlçemizde bulunan plajın alt yapı çalışmaları ve peyzaj çalışmalarının yapılması
 RAMAZAN AYINDA  iHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIMLAR ULAŞTIRILDI


Gevaş Belediye başkanı Murat Sezer Ramazan ayında gece12 ye kadar kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara alış veriş kartı dağıttı. İlçede yaklaşık 930 ihtiyaç sahibi aileye ulaşıldı ve hepsine yardım kartları verildi. Başkan sezer konu ile yaptığı açıklamada : “İlçemizde hiç bir ihtiyaç sahibi  vatandaşın sıkıntı yaşamaması için  gecemi gündüzüme katacam” demişti.


ÇETİN GEÇEN KIŞ AYLARINDA KARLA MÜCADELEDE YOĞUN ÇALIŞMA YAPILDI


Gevaş Belediyesi kış aylarında da gece gündüz demeden yoğun çalışma yaptı. Yoğun ve çetin geçen bu yıl kış aylarında da kar yağışının yoğun olduğu ve yer yer 1,5 metreyi bulan kar kalınlığına rağmen karla mücadelede yoğun bir çalışma yürüttü.  Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer’in riyasetinde 7/24 saat vardiyalı bir sistemle durmaksızın vatandaşların mağduriyet yaşamaması için kış aylarında da yaptığı çalışmalar halkın takdirini topladı.


 


ELAZIĞ DEPREMİNDE ELAZIĞLILAR UNUTULMADI


Gevaş Belediye başkanı Murat Sezer Elazığ merkezli deprem sonrasında kış aylarında mağdur olan vatandaşların battaniye ihtiyacını karşılamak için battaniye yardımı kampanyası başlatmıştı. Elazığlıların üşümemesi için her evden bir battaniye kampanyası başlatmıştı.
ÖZ HABERCİ GAZETESİ - MURAT ÇURKU


Gevaş |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler